Антіфаєр
Save lives and dreams!
Зв'язатися
Замовити зворотній зв`язок
Розробка планів евакуації при пожежі
Організація безпечної евакуації людей з будівель у разі виникнення пожежі
Замовляйте розробку планів евакуації онлайн на нашому сайті
Розрахунок вартості встановлення та обслуговування системи протипожежного захисту вашого об'єкту
Крок 1 з 3
Далі »
« Назад
Далі »
« Назад
Зачекайте, йде відправка даних!

Розробка планів евакуації при пожежі

Правильна організація безпечної евакуації людей з будівель у разі виникнення пожежі є вкрай важливою для уникнення стовпотворінь та натовпів у приміщеннях. Це питання ретельно проробляється під час розробки плану евакуації. У статті розповідаємо, як оформити план евакуації та де його розмістити, а також наводимо зразок плану евакуації, розроблений експертом.

Наша компанія професійно займається розробкою планів евакуації, які є обов'язковими для експлуатації будь-якого об'єкту згідно з правилами пожежної безпеки в Україні. Виготовлення планів евакуації регламентується ДСТУ 12.2.143-2009, де конкретно зазначено, що розробка плану евакуації під час пожежі має бути виконана згідно з чіткими вимогами до всіх елементів плану. Отже, виготовлення планів евакуації під час пожежі має бути доручено лише організаціям, що спеціалізуються на такій роботі та мають на це необхідні дозволи та знання.

Визначення та проектування

Евакуаційний план – це текстово-графічний документ, що містить відомості про шляхи екстреного покидання приміщення у разі пожежі чи іншої надзвичайної події (ПП). У процесі розробки плану евакуації вказуються:

 • Назва документу;
 • Схематичне зображення (карта) приміщення або кількох приміщень та сходів відповідно до їх реального розташування та фактичного планування;
 • Шляхи евакуації з кожного з приміщень у разі НП;
 • Умовні позначення, що включають розташування конкретного евакуаційного плану на карті приміщення, шляхи виходу (стрілки), виходи, пожежні рукави та гідранти, вогнегасники, електрощити, пожежні щити, аптечки, телефони, розташування незадимлюваних приміщень, місце зустрічі пожежників та ін.;
 • Текстова інформація, зокрема, дії під час пожежі або НП.

Керуючись розробленим планом евакуації людей під час пожежі, відповідальними особами та рядовими співробітниками організації або установи організовується не тільки сам процес евакуації працівників, персоналу, особового складу, відвідувачів або учнів, але й чинні дії з пожежогасіння самотужки до моменту прибуття пожежної бригади на місце.

Зразки плану евакуації

Зразок плану евакуації

Примітка. Умовні графічні позначення

Примітка. Умовні графічні позначення

Матеріали для завантаження

Замовити розробку планів евакуації онлайн

Залиште Ваші дані і отримаєте безкоштовну консультацію та найкращу пропозицію.

Отримати пропозицію

План евакуації: стадії розробки

Правильно складений план евакуації повинен відповідати Правилам пожежної безпеки в Україні, затвердженим наказом МВС України від 31.12.2014 № 1417 (далі — Правила пожежної безпеки), та враховувати вимоги:

 • Технічного регламенту знаків безпеки і захисту здоров’я працівників, затвердженого постановою КМУ від 25.11.2009 № 1262;
 • ДСТУ ISO 16069:2012 «Пожежна безпека. Графічні символи. Знаки безпеки. Системи позначення безпечного евакуювання».

На ціну розробки плану евакуації впливають такі фактори як вид евакуаційного плану (локальний, секційний, поверховий, зведений), наявність готового для роботи ескізу приміщення (або – що ще краще – готового в електронному вигляді плану-ескізу приміщення, на який наносяться потрібні позначення спеціальної програми (як правило, Автокад)), необхідність виїзду за місцем замовника для коригування фактичного ескізу приміщення при розробці та виготовленні планів евакуації, та кількість екземплярів, що виготовляються.

Створення планів евакуації відбувається у кілька стадій:

 1. Отримання ескізу приміщення. За його відсутності чи необхідності виконати згідно з фактичним плануванням приміщення – організовується виїзд співробітника на місце.
 2. Перенесення ескізу до електронного формату.
 3. Відображення плану евакуації у програмі з нанесенням умовних позначень та текстової інформації.
 4. Узгодження плану із представниками замовника.
 5. Виготовлення плану друкованим способом на звичайному або флуоресцентному носії, з ламінуванням або без, з рамкою або без обрамлення.
 6. Передача замовнику потрібної кількості примірників.
 7. Розміщення у зазначених місцях із прив'язкою кожного плану до місця розміщення.

Види евакуаційних планів

Локальний евакуаційний план – це план, який охоплює одну кімнату, окреме або цілісне приміщення.

Поверховий ЕП - це план, що охоплює цілий поверх приміщення.

Секційний робиться якщо поверх приміщення занадто великий, щоб бути детально охопленим навіть на найбільшому листі плану (600*400 мм), і де частини поверху розбиваються на секції для коректної та інформативної розробки плану пожежної евакуації.

Зведений ЕП – це документ, який агрегує всі наявні плани, і який надається до роботи начальнику пожежної бригади за його прибуття на місце НП.

Залиште свої контакти та отримайте унікальну пропозицію співпраці!
Натискаючи кнопку «надіслати», ви погоджуєтесь на обробку ваших персональних даних.
Також ми можемо надати Вам консультацію у чаті за допомогою мессенджера:
Telegram
Перевірка та відправка даних
...Відправляємо ваш запит...

Дякуємо!

Ваш запит відправлено!

Гарного дня! Бережіть себе та Україну!

Упс! Помилка відправлення!

CRM не відповідає на запит.

Зателефонуйте, будь ласка: +38(050)7-44-33-66