Антіфаєр
Save lives and dreams!
Зв'язатися
Замовити зворотній зв`язок

Сповіщувачі (датчики) пожежної сигналізації

Призначення сповіщувачів

Сповіщувачі або датчики диму – це спеціальні прилади, як забезпечуютть якісну роботи системи пожежної сигналізації. Вони покликані миттєво реагувати на виявлення вогню у приміщенні та сповіщати про небезпеку. Це можливо завдяки тому, що прилад фіксує аерозольні частинки, що виділяються у повітря при горінні. Встановлюються такі сповіщувачі у житлових приміщеннях, адміністративних будівлях та на об'єктах усоціального значення.

Датчик диму  сигналізує про виникнення пожежі. При горінні в атмосферу виділяються дрібні аерозольні частки, які фіксує прилад. На роботу сповіщувача впливають такі чинники.

 • Розміри частинок горіння.
 • Склад атмосфери приміщення.
 • Швидкість пересування частинок.
 • Ступінь насиченості повітря димом.
 • Галузь застосування

Датчик диму  – це перший пристрій, який фіксує наявність осередку займання. Тому він є важливою складовою протипожежної системи. Димові сповіщувачі пожежної сигналізації встановлюють у всіх громадських приміщеннях та на транспортних засобах. Все частіше люди почали застосовувати їх для встановлення в житлових приміщеннях та дачних будинках, щоб вчасно вжити заходів у разі виникнення пожежі.

Які переваги у димових датчиків?

Пожежні датчики диму мають такі плюси:

 1. Висока ефективність у забезпеченні безпеки під час пожежі.
 2. Хороший рівень чутливості, що дозволяє виявити дим навіть у просторих приміщеннях із великою висотою стель.
 3. Мінімальна ймовірність помилкових спрацьовувань, порівняно з аналогічними приладами.

В залежності від принципу виявлення задимлення, ви можете купити датчик диму в Києві одного з наступних видів.

Види димових сповіщувачів

Оптико-електронні детектори

Принцип роботи цих приладів ґрунтується на виявленні диму за допомогою інфрачервоного випромінювача. Ці пристрої є найпоширенішими. Майже ? всіх приладів функціонують таким чином. Оптичний датчик диму має такі переваги.

 • Мінімум хибних спрацьовувань.
 • Низька ціна.
 • Великий вибір модифікацій.
 • Простота встановлення.

За способом роботи розрізняють сповіщувачі на батарейках та радіоканальні. Останні мають вбудований елемент живлення, передають повідомлення радіосигналом.

Іонізаційні

Прилад є дві пластини з металу, що знаходяться під напругою. Між пластинами розташований іонізатор. Прилад застосовують у приміщеннях, які не передбачають постійного перебування людей.

Аспіраційні

Це складні досить дорогі устрою, які застосовують у просторих високих приміщеннях, із значними матеріальними цінностями. Розрізняють адресні та безадресні прилади. Перший може вказати місце загоряння (місце спрацьовування того чи іншого датчика). Всі датчики пронумеровані і легко ідентифікуються за допомогою спеціального пристрою.

Які критерії вибору датчиків диму?

Перед тим, як купити сповіщувач пожежний димовий в Україні, необхідно звернути увагу на такі характеристики.

 1. Вигляд сповіщувача.
 2. Ступінь чутливості.
 3. Інерційність.
 4. Період та швидкість спрацьовування.
 5. Площа приміщення.
 6. Матеріал виготовлення.
 7. Дальність подачі сигналу спрацьовуванні.
 8. Ціна на датчик димової.

Для приватних будинків та квартир невеликої площі найкраще підходять оптико-електронні точкові протипожежні датчики диму.

Для приміщень більшого розміру краще придбати оптико-електронний лінійний прилад, оснащений функцією самоперевірки і з можливістю видачі результатів на пульт.

У музеях і архівах доречні дорогі аспіраційні сповіщувачі підвищеної чутливості, які здатні виявити спалах в лічені секунди.

Поради щодо монтажу димового датчика

 • У кожному приміщенні встановлюють щонайменше два прилади.
 • Встановлення одного сповіщувача є доцільним у невеликих приміщеннях, за наявності адресної системи контролю. При цьому необхідно, щоб була можливість вчасно замінити пристрій, що вийшов із ладу.

Фахівці вважають найкращим місцем встановлення приладу простір під перекриттям. Якщо в кімнаті використовується підвісна стеля, найкращим місцем для монтажу сповіщувача є проміжок між базовою і підвісною стелями.

У приміщеннях з нестандартною конфігурацією та великою кількістю декоративних елементів кількість застосовуваних сповіщувачів бажано збільшувати.

Монтаж приладів має низку особливостей, невідомих непрофесіоналам, тому встановлення сповіщувачів довіряють спеціалізованим компаніям. Самостійне встановлення не може гарантувати повністю коректної роботи системи.

Як купити сповіщувач в інтернет-магазині?

Якщо вам необхідно придбати сповіщувач, наш інтернет-магазин  допоможе вам з його придбанням. Наші менеджери допоможуть вам визначитись із вибором. Ви зможете вибрати прилад і самостійно, за описом та наведеними технічними характеристиками.

 

Читати повністю
Залиште свої контакти та отримайте унікальну пропозицію співпраці!
Натискаючи кнопку «надіслати», ви погоджуєтесь на обробку ваших персональних даних.
Також ми можемо надати Вам консультацію у чаті за допомогою мессенджера:
Telegram
Перевірка та відправка даних
...Відправляємо ваш запит...

Дякуємо!

Ваш запит відправлено!

Гарного дня! Бережіть себе та Україну!

Упс! Помилка відправлення!

Нажаль, ми не змогли відправити Ваш запит з технічних причин.

Зателефонуйте нам або напишіть електронного листа.