Антіфаєр
Save lives and dreams!
Зв'язатися
Замовити зворотній зв`язок
Газове пожежогасіння
Система газового пожежогасіння від надійного партнера!
Розробка автоматичних систем газового пожежогасіння для об'єктів будь-якого маштабу!
Розрахунок вартості встановлення та обслуговування системи протипожежного захисту вашого об'єкту
Крок 1 з 3
Далі »
« Назад
Далі »
« Назад
Зачекайте, йде відправка даних!

Газове пожежогасіння

Система газового пожежогасіння

Система газового пожежогасіння являє собою сукупність технічних стаціонарних засобів пожежогасіння для гасіння осередків пожежі за рахунок автоматичного випуску газової речовини.

Гасіння пожеж газом застосовуються в основному для захисту об'єктів з цінним майном та обладнанням (дата-центри, архіви). Інші системи пожежогасіння, які використовують для ліквідації пожежі воду, аерозоль, піну або порошок, після спрацьовування можуть зашкодити такому майну, як комп’ютери, побутова техніка, книги, картини та інше. На відміну від них, газове пожежогасіння є безпечним для айті інфраструктури, цінних предметів, техніки та технологічного устаткування. При спрацьовуванні датчиків пожежної сигналізації приміщення, де сталася пожежа, заповнюється спеціальним газом, який знижує концентрацію кисню до рівня, коли горіння неможливе.

 

За конструктивним виконанням можуть бути двох типів: централізовані та модульні. У якості речовини, що застосовується для гасіння пожежі застосовуються наступні гази:

 • аргон,
 • азот,
 • шестифосфорна сірка,
 • двоокис вуглецю,
 • інерген та інші гази

Принцип роботи газової системи пожежогасіння

Принцип роботи газового пожежогасіння засновано на зниженні концентрації кисню за рахунок вступу в зону реакції негорючого газу. Гасіння пожежі здійснюється заповненням приміщення розрахунковою кількістю вогнегасної речовини. Додатковим ефектом при пожежогасінні може бути зниження температури в приміщенні, де сталося займання, якщо застосовується скраплений газ.

Як вже було зазначено вище, газ не завдає збитку предметам, що знаходяться в приміщенні, на відміну від інших засобів, які застосовуються для боротьби з вогнем. Наслідки гасіння дуже просто усуваються шляхом звичайного провітрювання.

Система газового пожежогасіння

Завдяки цьому монтаж газової системи пожежогасіння - оптимальне рішення для приміщень, в яких знаходяться технологічне обладнання та речі, які можуть зіпсуватися під час гасіння пожежі, а саме, центрів зберігання і обробки даних (ЦОД), електроустановок, архівів, банківських сховищ, бібліотек, музеїв і інших.

Додатковою перевагою газової протипожежної системи є можливість її використання в приміщеннях з мінусовою температурою.

Автоматичні установки газового пожежогасіння

Автоматична установка газової системи пожежогасіння конструктивно зазвичай складається з 2-х частин:

 • пожежної сигналізації для виявлення займання і сповіщення
 • ємності з газом (батареї, модулі), трубопроводи і насадки-розпилювачі

Автоматичне газове пожежогасіння заборонено застосовувати для горючих матеріалів, схильних до самозаймання та горіння без доступу повітря, а також для хімічних речовин і їх сумішей, гідридів металів та порошків металів

 

Автоматичне пожежогасіння вуглекислим газом (CO2)

Вуглекислий газ (CO2) - бюджетний варіант. Це одна з найдешевших речовин, що і обумовлює його популярність у використанні для гасіння великих об'ємів або на відкритому повітрі.

Найчастіше застосовують рідкий різновид CO2 у охолодженому стані, що дозволяє отримати подвійний ефект:

 

 1. розбавити повітряну суміш, переводячи її нижче порогу горіння;
 2. знизити температуру в місці займання.

Мінуси вуглекислотного гасіння пожеж

 

Слід зазначити, що вуглекислотне пожежогасіння небезпечне для людини. Саме тому гасіння газом CO2 застосовують або на відкритих майданчиках, або в приміщеннях з обмеженим перебуванням персоналу.

При проектуванні системи газового пожежогасіння на основі СО2 в приміщенні передбачається світлове, звукове сповіщення про використання токсичного газу, а також розрахована затримка спрацьовування установки гасіння пожежі.

Автоматичні системи вуглекислотного пожежогасіння дуже небезпечні для людини і тому їх проектування, монтаж або встановлення заборонене в приміщеннях, в яких неможлива евакуація людей до початку роботи установки, а також на об'єктах з чисельністю 50 і більше чоловік.

Автоматичне пожежогасіння газом Novec 1230

При проектуванні системи газового пожежогасіння приміщень, в яких присутній персонал, зазвичай використовують системи на основі Газу Novec 1230.

Це рідина без кольору, запаху і часто називається сухою водою, тому що візуально вона схожа на чисту воду. Novec 1230 є діелектриком, тобто не проводить електричний струм, слабо змочує і не є розчинником, тому отримало назву «суха вода». Цей газ нетоксичний, має вкрай низьку розчинність у воді. Слабкі молекулярні зв'язки розпадаються під впливом ультрафіолету. Він не впливає на працюючу електроніку, не руйнує паперові документи та мистецькі твори. Ці властивості забезпечили застосування Novec 1230 в системах пожежогасіння для серверних приміщень та іншої електроніки, бібліотек, музеїв, архівів.

У разі спрацювання системи пожежогасіння та випуску пожежогасної речовини в атмосферу, Novec 1230 руйнується у верхніх шарах атмосфери під впливом ультрафіолету та видаляється з навколишнього середовища протягом кількох діб. Відсутня кумулятивний ефект, властивий хладонам, тобто речовина довго не зберігається в атмосфері.

 

Використання газу Інерген для гасіння пожеж

Для об'єктів, де можуть знаходитися люди у меншій мірі підійдуть також системи з газовими складами типу Інерген.

У міжнародній класифікації ця речовина називається IG-541. Інерген – це суміш трьох інертних газів: азот (52%), аргон (40%) та вуглекислота (8%). Відповідно до Зводу правил, вогнегасна концентрація – 36,5. За механізмом гасіння даний газовий вогнегасний склад є газом-витіснювачем, тобто при займанні цей газ подається в приміщення, він розбавляє атмосферу в приміщенні, щоб концентрація кисню знизилася нижче за певний поріг.

Проектування систем газового пожежогасіння

При проектуванні системи гасіння пожеж за допомогою газу треба правильно вибрати тип установки і речовину, як вже зазначалося вище. Необхідно звернути увагу на наступне:

 • тип приміщення або місця гасіння
 • технологічна інформація;
 • наявність місця під установку газового модуля;
 • перелік об’єктів та матеріалів, що захищаються;
 • наявність персоналу в приміщенні;
 • віддаленість місця гасіння від розташування балона або резервуару з вогнегасною речовиною.

Після вибору певного типу обладнання і відповідного типу газу необхідно переконатися в працездатності системи в цілому. Для цього робиться гідравлічний розрахунок.

Розрахунок системи газового пожежогасіння

Розрахунок гідравліки системи газового пожежогасіння для визначення параметрів майбутньої автоматичної системи газового пожежогасіння.

При гідравлічному розрахунку ми надаємо наступні дані:

 • необхідна кількість вогнегасної речовини;
 • діаметр магістрального та розподільного трубопроводу;
 • кількість і розмір модулів для зберігання газу;
 • сумарна площа захищеного приміщення;
 • кількість і тип насадок.

Ми виконуємо гідравлічний розрахунок систем пожежогасіння на основі газу СО2 та Novec 1230.

Обладнання газового пожежогасіння

Антіфаєр за час існування компанії зарекомендував себе, як перевірений і якісний постачальник систем автоматичного пожежогасіння. В нас є всі необхідні міжнародні та українські сертифікати якості на устаткування для ліквідації пожежі за допомогою газу.

Наша власна випробувальна лабораторія дозволяє нам робити фінальне тестування кожного модуля. Система гасіння за допомогою СО2 також проходить перевірку на герметичність і коректність роботи вагового пристрою.

Купити обладнання газового пожежогасіння в Києві з його професійним проектуванням, монтажем та встановленням на об’єкті Ви можете зателефонувавши за телефоном, який вказаний у розділі «контакти».

Ціна газового пожежогасіння

Вартість газової системи пожежогасіння залежить від багатьох чинників.

Ціни на газові речовини та умови їх зберігання та використання істотно розрізняються. Залежно від побажання замовника при виборі системи газового пожежогасіння можна скористатися як дорожчими (інертні гази, Novec), так і більш бюджетними варіантами (хладони, СО2).

Вартість газової системи пожежогасіння залежить також від кількості приміщень, їх геометричних розмірів і об'єму, наявності фальшполів і підвісних стель.

При проектуванні, розробці та впровадженні систем газового гасіння береться до уваги міра герметичності приміщень, наявність систем димовидалення, кондиціонування, опалення, протипожежних клапанів і т. д.

Щоб забезпечити надійність та безпеку експлуатації газової системи перед її встановленням ми, як ліцензована організація з серйозним досвідом роботи, розробимо професійний проект автоматичної системи газового пожежогасіння, враховуючи численні нормативні вимоги.

Щоб замовити газову систему пожежогасіння і дізнатися про її ціну, а також, щоб отримати детальнішу інформацію телефонуйте нам за номером, який вказаний у розділі «контакти».

Системи газового пожежогасіння від надійного партнера!

Все обладнання, що ми поставляємо для систем автоматичного газового пожежогасіння, є сертифікованим, і проектується, монтується та обслуговується відповідно до вимог нормативних актів.

 1. Проектування систем газового пожежогасіння
 2. Встановлення / монтаж систем пожежогасіння або окремих їх елементів
 3. Технічне обслуговування систем автоматичного газового пожежогасіння
 4. Ремонт установок газового пожежогасіння

Хотілося б відзначити, що максимальна ефективність системи досягається в комплексі з іншими захисними системами.

Звертайтеся в компанію Антіфаер, і наші фахівці проконсультують Вас та допоможуть обрати оптимальне рішення автоматичного газового пожежогасіння саме для Вашого об’єкту. Ми професійно і в найкоротші терміни виконаємо проектування, монтаж та пуско-налагодження, проведемо якісне технічне обслуговування, щоб забезпечити максимальну безпеку вашого об'єкту і майна, яке в ньому знаходиться.

Оформивши замовлення в нашій компанії, Ви можете бути впевнені в тому, що Ви отримаєте систему пожежогасіння за адекватною ціною в прийнятні терміни та високої якості від надійного партнера!

Ми підберемо для Вас найкращий варіант з урахуванням нормативних вимог та Вашого бюджету на встановлення та експлуатацію.

Звертайтеся до нас та отримайте найкращі рішення від одного з лідерів ринку!

Залиште свої контакти та отримайте унікальну пропозицію співпраці!
Натискаючи кнопку «надіслати», ви погоджуєтесь на обробку ваших персональних даних.
Також ми можемо надати Вам консультацію у чаті за допомогою мессенджера:
Telegram
Перевірка та відправка даних
...Відправляємо ваш запит...

Дякуємо!

Ваш запит відправлено!

Гарного дня! Бережіть себе та Україну!

Упс! Помилка відправлення!

CRM не відповідає на запит.

Зателефонуйте, будь ласка: +38(050)7-44-33-66