Корисна інформація з питань протипожежного захисту

«Антіфаєр» - на сторожі пожежної безпеки Ваших об'єктів!

КЕКВ для оплати монтажу систем пожежної сигналізації та пожежогасіння

Казначейство України надало бюджетним установам пояснення, за яким Кодами економічної класифікації видатків оплачувати монтаж систем пожежної сигналізації, автоматичних систем пожежогасіння, локальних мереж, систем відеоспостереження, охоронної сигналізації та перепускних систем.

КЕКВ 2240 - Побудова, створення і впровадження систем пожежної сигналізації та пожежогасіння

За КЕКВ 2240 "Оплата послуг (крім комунальних)" оплачують послуги з побудови, створення і впровадження систем пожежної сигналізації та пожежогасіння, у тому числі оплата пасивного обладнання, якщо зазначене обладнання є невід’ємною частиною послуг, а також локальних мереж, систем відеоспостереження, охоронної сигналізації та перепускних систем, гарантованого енергоживлення або електропостачання, систем кондиціювання робочих або технологічних приміщень, систем технічного захисту інформації (з урахуванням видатків на їх атестацію), у тому числі пасивне обладнання - монтажних шаф, монтажних коробів, кабелеводів, кабелів, з'єднувачів, розеток, кріплень, комутаційних панелей тощо, якщо зазначене обладнання є невід'ємною частиною послуг.

КЕКВ 3132 - Ремонт окремих вузлів систем пожежної сигналізації та пожежогасіння

За КЕКВ 3132 "Капітальний ремонт інших об'єктів" проводять капітальний ремонт окремих вузлів систем пожежної сигналізації та пожежогасіння, які є складовою частиною інших об'єктів, а саме: водопостачання, газопостачання, каналізації, кондиціювання, пожежної охорони, сміттєпроводів, пасажирських та вантажних ліфтів.

Проте треба зважати, що КЕКВ залежатиме від виду робіт, які здійснюватимуться з дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, а також відповідно до розробленої та затвердженої в установленому законодавством порядку проектної документації та від подальшого відображення в бухобліку.

Відзначимо, що такий підхід до розмежування видатків виправданий, коли ідеться про ремонт протипожежної системи. Але якщо ми говоримо про встановлення її «з нуля», то навряд чи КЕКВ 2240 узгодиться з бухобліком, адже в бухобліку таку операцію доречно відображати або як створення нового об’єкта основних засобів, або як поліпшення об’єкта, на який вона встановлюється.

Хоча загалом, якщо ДКСУ надає такі роз’яснення, то, скоріш за все, складнощів в оплаті та протиріч із контролерами у вас виникнути не повинно.

За матеріалами: