Статті та публікації з питань протипожежного захисту

«Антіфаєр» - на сторожі пожежної безпеки Ваших об'єктів!

Оцінка протипожежного стану об'єкту | Антіфаєр

Експертна оцінка (експертиза) протипожежного стану об'єкту визначає можливість виникнення і поширення пожежі на об'єкті. Основою для позитивної або негативної оцінки служить аналіз відповідності нормативним вимогам протипожежних і технічних рішень, спрямованих на забезпечення протипожежної безпеки об'єкту.

Під час проведення експертизи оцінюються не тільки відповідність нормам пожежної безпеки приміщень, обладнання та протипожежної системи, а й технологічні процеси виробництва.

Крім того, оцінка протипожежного стану об'єкту включає аналіз достатності та відповідність нормам всього комплексу заходів, спрямованих на попередження пожеж та безпеки людей не тільки в контексті максимально ефективної та швидкої евакуації, в разі загоряння, але і в контексті максимально можливого зниження ймовірності виникнення пожежі.

Також оцінюються умови для швидкого оповіщення про пожежу та виклику пожежних підрозділів та успішного гасіння загоряння. Сюди входить оцінка доступності та справності пожежних гідрантів, можливості швидкого проїзду пожежної техніки до будівель підприємства або організації.

Існує 2 види оцінки, яка дається об'єкту після проходження експертизи:

  • Позитивна оцінка дається в разі відсутності будь-яких порушень пожежної безпеки або у разі виконання всіх протипожежних заходів запропонованих раніше.
  • Негативна оцінка дається в разі грубих порушень норм протипожежної безпеки.

Для чого потрібна експертиза протипожежного стану об'єкту

Експертна оцінка протипожежного стану об'єктів є основою для:

  • отпимання Дозволи на початок робіт підприємством або організацією будь-якої форми власності.
  • визначення розміру страхових платежів при страхуванні майна від пожеж.
  • захисту підприємств від неправомірних дій державних пожежних інспекторів.

Замовити оцінку протипожежного стану підприємства

Щоб провести експертизу протипожежного стану підприємства слід звернутися в спеціалізовану компанію, що має ліцензію на цей вид діяльності і звичайно ж репутацію на ринку протипожежних послуг. 

Вартість оцінки протипожежного стану об'єкту залежить від таких факторів:

  • категорія пожежної небезпеки підприємства;
  • площа об'єкту;
  • кількість окремих будинків;
  • наявності протипожежної системи на об'єкті.

Вся діяльність в даній сфері суворо регламентується нормативними документами, тому проведення експертної оцінки протипожежного стану варто довіряти тільки професіоналам.

Компанія Антіфаер - експерт з питань пожежної безпеки. Звертайтеся до нас і отримаєте кращі рішення від надійного партнера.