Антіфаєр
Save lives and dreams!
Зв'язатися
Замовити зворотній зв`язок
Аерозольне пожежогасіння
Системи аерозольного пожежогасіння для об'єктів будь-якого масштабу!
Розробка автоматичних систем захисту від пожеж: проектування, монтаж і техобслуговування!
Розрахунок вартості встановлення та обслуговування системи протипожежного захисту вашого об'єкту
Крок 1 з 3
Далі »
« Назад
Далі »
« Назад
Зачекайте, йде відправка даних!

Аерозольне пожежогасіння

Аерозольне пожежогасіння - один із нестандартних методів боротьби з поширенням відкритого вогню. Принцип дії заснований на виділенні дрібних твердих частинок аерозолю, які здатні зупиняти реакцію горіння в приміщенні, що захищається, виробничому або складському об'єкті.

Вогнегасна речовина утворюється в результаті процесу горіння всередині корпусу генератора, суміш має не тільки високу температуру в залежності від типу виробу в діапазоні від 130 до 500 ? і вище, але продовжує горіти в об'ємі приміщення, що захищається.

Аерозольне пожежогасіння ґрунтується на припиненні горіння при використанні аерозолеутворювальних вогнегасних сумішей, генераторів вогнегасного аерозолю або автоматичних установок аерозольного пожежогасіння (АУАП).

Аерозольні системи пожежогасіння

Високотемпературний струмінь вогнегасних сумішей діє на пожежу як сильний інгібітор, а дрібні частинки з генераторів вогнегасного аерозолю щільно покривають все всередині приміщення і ліквідують вогнище займання, перешкоджаючи його поширенню. Відбувається гасіння полум'я зустрічним потужним потоком дрібнодисперсних частинок та зважених у газовій хмарі інертних продуктів горіння із генераторів. Утворюється область підвищеного тиску, завдяки чому витісняється кисень із зони горіння. Це також характеризується швидким зниженням температури в приміщенні.

Такий спосіб боротьби з пожежею нагадує використання порошкових систем пожежогасіння або порошкових вогнегасників, які утворюють хмару дрібних твердих частинок.

Аерозольний метод є об'ємним методом гасіння пожеж, тобто у всьому приміщенні створюється середовище, що не підтримує процес горіння, навіть у важкодоступних місцях. Вогнегасна концентрація аерозолю може зберігатися у приміщенні більше півгодини. Завдяки цьому виключається можливість повторного займання.

Конструктивно генератор вогнегасного аерозолю являє собою металевий корпус, всередині якого знаходиться твердий аерозолеутворюючий склад (шашка) в оболонці з суміші, що охолоджує. Для спрацьовування шашки використовують вузли запуску різного принципу дії.

Процес роботи генератора аерозолю

При спрацьовуванні генератора в приміщенні виникає густа аерозольна хмара, яка заповнює собою все приміщення. При контакті хмари з полум'ям аерозоль замінює вільні радикали кисню, таким чином припиняється процес горіння на фізико-хімічному рівні.

Аерозольні системи пожежогасіння застосовуються для

  1. гасіння пожеж з горінням твердих речовин, що не супроводжуються тлінням
  2. гасіння пожеж з горінням рідких речовин, розчинних та нерозчинних у воді
  3. гасіння пожеж із горінням електроустановок, що знаходяться під напругою

Переваги аерозольного пожежогасіння

  1. Ефективність. Системи вогнегасного аерозолю мають дуже високу вогнегасну здатність порівняно з іншими засобами об'ємного пожежогасіння.
  2. Високі експлуатаційні характеристики:
  1. Можливість монтажу та експлуатації при впливі температур від -50 ° до +50 °;
  2. Стійкість до впливу ударних та механічних навантажень.
  1. Можливість гасіння електроустановок до 40 кВт без зняття напруги.
  2. Простота монтажу. Не потребує встановлення додаткового обладнання та підведення комунікацій.
  3. Легкість експлуатації. Потребує мінімального подальшого обслуговування на весь термін експлуатації.
  4. Нешкідливість та екологічність. За умови правильного монтажу не завдає шкоди об'єкту, що захищається. При спрацьовуванні легко видаляється з поверхні предметів. Чи не шкодить озоновому шару планети.

Галузь застосування:

  • Виробничі об'єкти
  • Логістичні центри та складські приміщення
  • Адміністративні будівлі, бізнес-центри, офіси
  • Кабельні тунелі
  • Криті стоянки, гаражі
  • Дизель-генераторні установки
  • Електроустановки під напругою до 40 КВ, серверні шафи, міні-АТС

Класифікація

Так як принцип дії автоматичних установок порошкового та аерозольного пожежогасіння мають багато спільного, і заснований на створенні газоповітряного середовища, яке непридатне для продовження процесу горіння в приміщеннях, що захищаються. А основні елементи таких систем є Генератор вогнегасного аерозолю та Модуль порошкового пожежогасіння є схожими навіть на вигляд.

Цей вид також, як і порошкове або газове пожежогасіння, не призначений для гасіння об'єктів із проживанням або постійним перебуванням людей. Зважаючи на те, що вогнегасні суміші, що використовуються в них, шкідливі для дихання, перед їх запуском повинні бути включені світлові табло і звукові оповіщення, що попереджають людей про пожежу і необхідність покинути приміщення.

Автономне аерозольне пожежогасіння складається з двох елементів:

  1. Генератор вогнегасного аерозолю
  2. Пристрій запуску, який може бути
  • електричним – з електричною спіраллю чи піропатроном;
  • тепловим/вогневим – від вогнепровідного шнура, осередку пожежі;
  • механічним – у генераторів аерозолю;
  • комбінованим, що поєднує для надійності або контролю кілька способів пуску.

Автономне аерозольне пожежогасіння дуже ефективно на початковій стадії пожежі, якщо його встановлювати в невеликих відсіках, нішах, корпусах, шафах технологічного обладнання, в електрощитових приміщеннях, в моторних відсіках і т.д.

Системи аерозольного пожежогасіння можуть комплектуватись повним комплексом пристроїв – від генераторів вогнегасного аерозолю, звукових пожежних сповіщувачів до щитів управління/контролю аерозольних систем.

Принцип дії

При загорянні частки горючих речовин, що відокремлюються від основної маси матеріалу при піролізі, сильному нагріванні в початковому осередку пожежі, активно з'єднуються з молекулами кисню, окислюючись з виділенням великої кількості теплової енергії, що призводить до ланцюгового розвитку реакції горіння, поширення відкритого вогню.

При спрацьовуванні аерозольної установки гасіння дрібні частинки, що утворюються при горінні спеціального твердопаливного заряду, по суті, димової шашки, потрапляючи в приміщення, корпус або технологічну нішу під впливом тиску суміші газів швидко розповсюджуються у ньому.

Аерозольні частинки, будучи активнішими, ніж молекули кисню, швидше з'єднуються з молекулами паливної речовини, що призводить спочатку до уповільнення, а потім і до повного припинення всього процесу горіння, зниження виділення теплової енергії, необхідної для його підтримки.

Навіть після закінчення роботи генератора вогнегасного аерозолю, її хмара ще кілька десятків хвилин знаходиться у зваженому вигляді, зберігаючи необхідну концентрацію, що виключає можливість вторинного згоряння, в залежності від типу, розміру/маси твердопаливного заряду, об'єму приміщення.

Проектування аерозольних систем

При проектуванні аерозольних систем пожежогасіння необхідно враховувати таке:

  1. Наявність у складі системи встановлення своєчасного виявлення пожежі
  2. Необхідний прилад керування аерозольним пожежогасінням для затримки пуску з метою забезпечення евакуації людей.
  3. Можливість створення необхідної об'ємної концентрації аерозолю, що виробляється генератором вогнегасної аерозольної хмари за період, необхідний для ліквідації пожежі.
  4. Необхідність розстановки, монтажу обладнання таким чином, щоб унеможливити вплив високотемпературного струменя з них на людей та горючі матеріали.

Технічне обслуговування

Технічний регламент обслуговування аерозольного пожежогасіння, у т.ч. регулярна перевірка пожежних сповіщувачів визначається нормативними документами і ведеться на підставі договірних відносин представниками спеціалізованої сервісної організації.

Підсумовуючи, можна сказати, що установки аерозольного пожежогасіння – це досить нестандартний вид автономного або автоматичного обладнання для боротьби з пожежами, яке має як переваги, так і значні недоліки, основною з яких є можливість заподіяння шкоди здоров'ю людей, майну при неправильному монтажі.

Тому для правильного вибору системи пожежогасіння варто отримати професійну консультацію від представників проектних організацій чи спеціалізованих монтажно-налагоджувальних організацій.

Обладнання, модулі та засоби

Антіфаєр зарекомендував себе, як перевірений і якісний постачальник обладнання для систем аерозольного пожежогасіння. В нас є всі необхідні міжнародні та українські сертифікати якості на устаткування для ліквідації пожежі за пристроїв, які в якості діючої речовини використовують аерозоль.

Купити обладнання аерозольного пожежогасіння в Києві з його професійним проектуванням, монтажем та встановленням на об’єкті Ви можете зателефонувавши за телефоном, який вказаний у розділі «контакти».

Послуги з розробки систем аерозольного пожежогасіння:

  1. Проектування
  2. Розробка, встановлення та монтаж систем або окремих їх елементів
  3. Продаж та постачання пожежного обладнання
  4. Технічне обслуговування систем аерозольного пожежогасіння
  5. Ремонт генераторів, установок або модулів

Вартість та ціни

Вартість системи аерозольного пожежогасіння залежить від багатьох чинників, основні з яких це залежність від кількості приміщень, їх геометричних розмірів, площі та об'єму та наявності підвісних стель.

При проектуванні, розробці та впровадженні систем аерозольного пожежогасіння береться до уваги площа приміщень, висота стель, наявність інших систем протипожежного захисту та інше.

Щоб забезпечити надійність та безпеку експлуатації перед встановленням системи аерозольного пожежогасіння ми, як ліцензована організація з серйозним досвідом роботи, професійно розробимо для Вас проект пожежогасіння, враховуючи побажання клієнта та численні нормативні вимоги.

Щоб замовити генератори аерозолю і дізнатися про їх ціну, а також, щоб отримати детальнішу інформацію по Системам протипожежного захисту телефонуйте нам за номером, який вказаний у розділі «контакти».

Все обладнання, що ми поставляємо для систем аерозольного пожежогасіння , є сертифікованим, і проектується, монтується та обслуговується відповідно до вимог законодавства та всіх нормативних актів у галузі пожежної безпеки.

Замовити розробку систем аерозольного пожежогасіння:

Максимальна ефективність системи аерозольного пожежогасіння досягається в комплексі з іншими захисними системами.

Звертайтеся в компанію Антіфаер, і наші фахівці проконсультують Вас та допоможуть обрати оптимальне рішення автоматичного аерозольного пожежогасіння саме для Вашого об’єкту. Ми професійно і в найкоротші терміни виконаємо проектування, монтаж та пуско-налагодження, проведемо якісне технічне обслуговування, щоб забезпечити максимальну безпеку вашого об'єкту і майна, яке в ньому знаходиться.

Оформивши замовлення в нашій компанії, Ви можете бути впевнені в тому, що Ви отримаєте систему пожежогасіння за адекватною ціною в прийнятні терміни та високої якості від надійного партнера!

Ми підберемо для Вас найкращий варіант з урахуванням нормативних вимог та Вашого бюджету на встановлення та експлуатацію.

Порядок застосування аерозольного пожежогасіння

Усі генератори, що випускаються компаніями виробниками та монтуються на об'єктах, повинні проходити комплекс випробувань.

Випробування аерозольної системи пожежогасіння, спроектованої та змонтованої згідно з нормативними вимогами, що пройшла пусконалагоджувальні роботи, проводяться комісією з представників спеціалізованої монтажної організації та організації, що визначає її технічний стан та працездатність.

Переваги:

  1. Можливість використання більшості обладнання аерозольних СИСТЕМ при температурі від – 60 до + 60 ? , що виключено для найпоширеніших водяних, пінних установок пожежогасіння.
  2. Як і газові установки пожежогасіння, вони заповнюють вогнегасним складом весь об'єм приміщення, при цьому для них не потрібна повна герметизація приміщення, що захищається.
  3. Недороге технічне обслуговування. Відсутність корозійних агресивних середовищ (води, розчинів піноутворювача), відсутність механічних частин, що рухаються (запірно-регулюючої арматури, клапанів і вузлів), водяного або газового обладнання в балонах, у трубопроводах під високим тиском, знижує обсяг регламентних робіт з технічного обслуговування.

Недоліки:

  1. Як і порошкові модулі пожежогасіння, генератори аерозолю є одноразовими пристроями
  2. Після пуску зупинити або відрегулювати вихід струменя аерозолю неможливо
  3. На близьких відстанях в аерозольному струмені наявність розпечених частинок здатна при неправильному монтажі спалахнути горючі матеріали
  4. Після спрацювання системи необхідне подальше мокре прибирання всіх поверхонь у приміщенні від плівки продуктів горіння твердопаливних зарядів генераторів, що відклалася.

Звертайтеся до нас та отримайте найкращі рішення від одного з лідерів ринку!

Залиште свої контакти та отримайте унікальну пропозицію співпраці!
Натискаючи кнопку «надіслати», ви погоджуєтесь на обробку ваших персональних даних.
Також ми можемо надати Вам консультацію у чаті за допомогою мессенджера:
Telegram
Перевірка та відправка даних
...Відправляємо ваш запит...

Дякуємо!

Ваш запит відправлено!

Гарного дня! Бережіть себе та Україну!

Упс! Помилка відправлення!

Нажаль, ми не змогли відправити Ваш запит з технічних причин.

Зателефонуйте нам або напишіть електронного листа.