Антіфаєр
Save lives and dreams!
Зв'язатися
Замовити зворотній зв`язок
Водяне пожежогасіння
Системи водяного пожежогасіння від надійного партнера!
Розробка автоматичних систем захисту від пожеж: проектування, монтаж і техобслуговування!
Розрахунок вартості встановлення та обслуговування системи протипожежного захисту вашого об'єкту
Крок 1 з 3
Далі »
« Назад
Далі »
« Назад
Зачекайте, йде відправка даних!

Водяне пожежогасіння

Способи боротьби з пожежами і розповсюдженням вогню досить різноманітні, не дивлячись на обмежену кількість ефективних речовин для гасіння полум'я, які використовуються в якості основної гасящої речовини в автоматичних стаціонарних системах пожежогасіння і їх можна порахувати на пальцях однієї руки - вода, порошок, газ і аерозоль.

Системи водяного пожежогасіння – це найбільш поширений тип протипожежних комплексів на основі води, які використовуються для захисту від пожеж громадських будівель, спортивно-розважальних, торговельно-виставкових споруд, промислових підприємств, складських комплексів та інших об'єктів.

Системи водяного пожежогасіння

Популярність таких систем є очевидною. Вода в ході боротьби з пожежею є безпечною для людей, що знаходяться в приміщеннях, вона легко доступна і її запаси і відновлення з мережі зовнішнього водопостачання, пожежних резервуарів не є складним. Важливим моментом є те, що для розгортання системи не потрібні додаткові витрати на придбання таких вогнегасних речовин, як гази або порошки. Тому за статистикою, більшість всіх автоматичних пристроїв пожежогасіння в Україні реалізовані на водяних системах, які в більшості випадків успішно справляються з вогнем на початковій стадії за умови належного регулярного обслуговування та дбайливої експлуатації обладнання.

Класифікація

Систем водяного пожежогасіння існує кілька видів залежно від способу гасіння, складу системи, конструкції зрошувачів.

Автономні установки із ручним пуском

Автономні установки з ручним пуском захищають окремі приміщення чи технологічні отвори. Трубопроводи таких систем є металевими трубами з перфорацією для подачі води і можуть бути обладнані дренчерними зрошувачами для безпосередньої подачі води в вогнище пожежі і створення водяної завіси на шляху вогню.

Автоматичні установки водяного пожежогасіння

Недоліком обладнання з ручним пуском є залежність від горезвісного людського фактора. Тому для надійного захисту приміщень та будівель практично будь-якого призначення використовують автоматичні установки водяного пожежогасіння.

Дренчерна система пожежогасіння

Дренчерні установки водяного пожежогасіння, що працюють у автоматичному режимі.

Вони досить ефективні, але характеризуються великою витратою води, яка подається на осередок вогню. Недоліком при цьому може бути заподіяння значної непрямої шкоди за рахунок пошкодження водою товарно матеріальних цінностей, меблів та оздоблення інтер'єрів. З цієї причини найчастіше дренчерні установки водяного пожежогасіння проектуються та монтуються для захисту виробничих об'єктів, у яких їх використання не веде до додаткових витрат на подальший ремонт та відновлення.

Спринклерна система пожежогасіння

Спринклерні установки водяного пожежогасіння можна без перебільшень назвати більш вибірковим засобом боротьби з вогнем. Адже вони обладнані зрошувачами, що являють собою ту саму дренчерну насадку, але на відміну від неї ця насадка є закритою.

Спринклерна система пожежогасіння

Як закрита насадка можуть виступати як легкоплавкі металеві елементи, так і скляні колби зі спиртовою сумішшю, які легко руйнуються при досягненні в приміщенні певної температури гарячого повітря. Спринклерні зрошувачі або Спринклери спрацьовують точно над осередком пожежі і локально ведуть гасіння, яке не приносить додаткової шкоди. Тому вони активно застосовують як для захисту будівель громадського призначення, так і складських комплексів.

Спринклерні системи пожежогасіння використовують тонкорозпорошену воду – дуже дієвий засіб у ліквідації вогнищ пожежі. При набагато меншій витраті води таке обладнання набагато ефективніше гасить відкритий вогонь і охолоджує будівельні конструкції на всій пожежній площі або окремій секції. Вода як вогнегасна речовина зі Спринклерів під впливом сили тяжіння водяним туманом повільно опускається, при цьому не завдаючи такого супутнього збитку, як струмені від традиційних систем.

Крім того, використання таких типів систем ефективніше з економічної точки зору. Вони не вимагають проектування, купівлі, монтажу та обслуговування громіздких контрольно-пускових клапанів або насосних станцій пожежогасіння для забезпечення необхідного тиску води.

Спринклерні, дренчерні системи та стаціонарні лафетні установки зовнішнього та внутрішнього пожежогасіння призначені для локалізації та ліквідації пожеж на об'єктах різних галузей промисловості.

Системи водяного пожежогасіння спринклерного типу – досить складний симбіоз спеціального обладнання водопостачання та установок пожежної автоматики потребує грамотного проектування при створенні автоматичних систем пожежогасіння, правильної установки всього комплексу спонукальних та виконавчих пристроїв, у тому числі теплових та димових датчиків та контрольно-пускових вузлів. Ефективне впровадження та експлуатація забезпечується за рахунок чіткого алгоритму випробувань систем після закінчення монтажно-налагоджувальних робіт, регулярного технічного обслуговування ремонту пожежного обладнання у разі потреби.

Системи водяного пожежогасіння класифікуються на:

  1. Швидкодіючі – з періодом спрацьовування не більше ніж 3 с.
  2. Зі середньою інерційністю – не більше 30 с.
  3. Інерційні – від 30 до 3 хв.

Виходячи з умов експлуатації в конкретному приміщенні (опалюваних чи ні), установки пожежогасіння зі спринклерними зрошувачами поділяються на три типи:

  1. Заповнені водою.
  2. Повітряні.
  3. Водо-повітряні.

Використання повітряних та змішано заповнених розподільчих водних магістралей, підводячих трубопроводів дозволяє виключити замерзання води в них у приміщеннях у холодну пору року. Але це, у свою чергу, вимагає встановлення додаткового обладнання – повітряних компресорів, контрольно-керуючих пристроїв, блоків або приладів, що веде до подорожчання системи (збільшення ціни за рахунок нового обладнання), а також збільшує її інерційність.

Тому після проектування системи водяного пожежогасіння необхідно провести розрахунки, порівняння попередніх кошторисних сум у рамках техніко-економічного обґрунтування вибору виду систем для неопалюваних приміщень - нерідко замовники схиляються до використання порошкових систем, аерозольних або газових установок пожежогасіння замість водяних.

Вимоги та застосування на об'єктах

  1. Своєчасне виявлення місця виникнення пожежі, запуску пристроїв пожежогасіння в автоматичному режимі.
  2. Подачу води з дренчерних, спринклерних зрошувальних насадок з необхідною інтенсивністю з метою пожежогасіння.
  3. Установки повинні бути працездатні та:
    • спрацьовувати за період, менший за час вільного розвитку вогнища займання;
    • локалізувати пожежу за час, необхідний прибуття пожежних підрозділів;
    • ефективно гасити пожежу з метою її ліквідації;
    • забезпечувати необхідну розрахункову інтенсивність подачі – зрошення, розпилення води;
    • мати необхідну надійність функціонування обладнання системи.
  4. Водяні системи гасіння необхідно оснащувати технічними пристроями та апаратурою для подачі світлозвукових сигналів тривожного сповіщення про виникнення пожежі та запуск обладнання.

Системи водяного гасіння необхідно проектувати і конструювати таким чином, щоб насосні станції пожежогасіння, блоки та вузли управління, елементи обладнання були безпечними в процесі монтажу, експлуатації, технічного сервісу для обслуговуючого їх персоналу, а також працівників об'єктів, що захищаються.

Порошкові, аерозольні або газові системи непогано підходять для невеликих за площею об'єктів, наприклад, приміщень з наявністю дорогого електронно-інформаційного, технологічного обладнання, цінностей, унікальних документів, таких як серверних, диспетчерських, центрів управління, запасників музеїв, картинних галерей, банківських сховищ, архівів.

А ось установки різних видів водяного пожежогасіння сьогодні є безальтернативним варіантом для великих за розмірами будівель та споруд, їх комплексів громадського чи промислового призначення, у тому числі із постійним знаходженням великої кількості людей у середині цих приміщень.

Проектування та монтаж водяного пожежогасіння

Розробка проектів систем водяного пожежогасіння ведеться на підставі протипожежних правил, державних стандартів, а також інших нормативних документів щодо конструювання, створення комплектів обладнання, трубопровідних інженерних систем для будівель, споруд, що знаходяться під гідравлічним тиском.

Розробка, встановлення та впровадження водяних систем пожежогасіння можлива на підставі комплекту проектно-кошторисної документації, де у специфікаціях зазначені повні переліки всього пожежного обладнання, витратних матеріалів із зазначенням їх марок, компаній виробників та кількості виробів. На аркушах робочих креслень і поверхових планів-схем вказується прив'язка трубопровідної мережі до планувань приміщень, що захищаються.

Крім того, в пояснювальній записці проекту надається розгорнута технічна інформація про систему водяного пожежогасіння. Найчастіше проектна документація, кошториси, графіки виконання робіт та проведення взаєморозрахунків розробляються субпідрядною монтажною організацією, яка за договором із замовником, генпідрядником проводить встановлення, налагодження обладнання спринклерної або дренчерної системи водяного пожежогасіння.

проектування системи пожежогасіння

Без проектування можлива лише прив'язка типових проектів комплектів модульного обладнання гасіння, які в залежності від будівельного об'єму, загальної площі об'єкта, приміщення вже розроблені компаніями-виробниками такого обладнання, та узгоджені з ДСНС. У решті випадків необхідно розробити індивідуальну проектну документацію.

Вихідними даними для проектування систем пожежогасіння є:

  1. обсяги, площі, висота, поверховість, типи завдань
  2. ступінь стійкості приміщень до вогню
  3. категорії з вибухопожежної небезпеки приміщень
  4. види пожежного навантаження
  5. параметри наявних інженерних систем зовнішнього, внутрішнього протипожежного водопостачання об'єктів захисту – витрати, напори
  6. також інші технічні характеристики

Правильне технічне завдання проектування від замовника чи генерального підрядника будівництва або реконструкції об'єкта є фундаментом проектування і грамотної розробки комплекту проектної документації.

Чіткий проект пожежної безпеки, який передбачає реалізацію системи пожежогасіння, при неухильному дотриманні його вказівок, креслень та специфікацій дозволить проводити монтаж, встановлення, налагодження систем водяного пожежогасіння, які працюватимуть без збоїв та успішно експлуатуватимуться протягом тривалого часу.

Переваги водяного пожежогасіння:

  1. Безпека води для людей на відміну від інертних газів, хладонів, вуглекислоти, вогнегасних порошків або аерозолів.
  2. Швидке припинення процесу горіння через ізоляцію відкритого вогню хмарою пари, що утворилася.
  3. Різке зниження температури в приміщенні, що захищається,
  4. Охолодження будівельних конструкцій, металевих корпусів технологічного обладнання.

Недоліками є:

  1. Неможливість гасити приміщення із встановленим у них електричним, електронним обладнанням, деякими хімічними реактивами, активними металами, що взаємодіють з водою.
  2. Необхідність регулярного кваліфікованого обслуговування водонаповнених установок, що перебувають під постійним тиском через можливість виходу з ладу внаслідок корозійних пошкоджень обладнання.

Порядок випробування та впровадження

Випробування автоматичної установки водяного пожежогасіння провадиться за регламентами, викладеними у відповідних нормативних документах.

Міцність та герметичність зварних або різьбових з'єднань труб між собою, у місцях примикання до арматури, вузлів, вимірювальних приладів здійснюється зовнішнім оглядом. Оглядаються труби, що знаходяться під тиском води, вузли управління і контролю. Наявність чи відсутність дефектів – тріщин, вм'ятин на корпусах приладів, апаратури, спринклерних зрошувачах. Перевіряється надійність кріплення розподільчих та підвідних трубопроводів.

Індивідуальне випробування окремих вузлів у складі установки згідно з технічною документацією від виробника, вимог, закладених затвердженими проектними рішеннями – вузлів управління, приймально-контрольних приладів, перевіркою пожежних сповіщувачів у складі спонукальної системи водяних систем.

Інтенсивність подачі води визначається на випадково обраному ділянці площі, що захищається при спрацьовуванні 1 спринклерного або 4 дренчерних зрошувачів при розрахунковому робочому тиску води в трубопроводах установки пожежогасіння.

Комплексні випробування водяних пожежогасіння на справність чи працездатність потрібно проводити перед здаванням в експлуатацію, а після цього регулярно проводити обслуговування та повторні перевірки. Середній термін експлуатації систем водяного пожежогасіння – не менше ніж 10 років.

Технічне обслуговування

Технічне обслуговування установок водяного пожежогасіння здійснюють згідно з нормативними актами, що регламентують випробування, технічну експлуатацію, ТО та планово-попереджувальний ремонт наступного обладнання, вузлів та апаратури:

  1. Насосні агрегати.
  2. Контрольно-сигнальних клапанів та вузлів.
  3. Розподільних трубопроводів із зрошувачами.
  4. Шлейфів, приладів АПС.
  5. Запірно-регулюючої арматури - засувок, вентилів, зворотних клапанів.
  6. Блоківта пристроїв, пристроїв.

Обладнання установок водяного пожежогасіння

Антіфаєр зарекомендував себе, як перевірений і якісний постачальник обладнання для систем водяного пожежогасіння. В нас є всі необхідні міжнародні та українські сертифікати якості на устаткування для ліквідації пожежі за пристроїв, які в якості діючої речовини використовують воду.

Купити обладнання установок водяного пожежогасіння в Києві з його професійним проектуванням, монтажем та встановленням на об’єкті Ви можете зателефонувавши за телефоном, який вказаний у розділі «контакти».

Послуги з розробки водяних систем пожежогасіння:

  1. Проектування
  2. Розробка, встановлення та монтаж систем або окремих їх елементів
  3. Продаж та постачання пожежного обладнання
  4. Технічне обслуговування систем водяного пожежогасіння
  5. Ремонт трубопроводів, обладнання, установок або модулів

Вартість та ціни

Вартість системи водяного пожежогасіння залежить від багатьох чинників, основні з яких це залежність від кількості приміщень, їх геометричних розмірів, площі та об'єму, інженерних комунікацій та мереж.

При проектуванні, розробці та впровадженні установок водяного пожежогасіння береться до уваги площа приміщень, висота стель, наявність інших систем протипожежного захисту та інше.

Щоб забезпечити надійність та безпеку експлуатації перед встановленням водяної системи ми, як ліцензована організація з серйозним досвідом роботи, професійно розробимо для Вас проект пожежогасіння, враховуючи побажання клієнта та численні нормативні вимоги.

Щоб замовити встановлення Спринклерних чи дренчерних установок і дізнатися їх ціну,або отримати детальнішу інформацію по Системам протипожежного захисту телефонуйте нам за номером, який вказаний у розділі «контакти».

Все обладнання, що ми поставляємо для СПЗ, є сертифікованим, і проектується, монтується та обслуговується відповідно до вимог законодавства та всіх нормативних актів у галузі пожежної безпеки.

Замовити установку водяного пожежогасіння в Києві

Максимальна ефективність системи водяного пожежогасіння досягається в комплексі з іншими захисними системами.

Звертайтеся в компанію Антіфаер, і наші фахівці проконсультують Вас та допоможуть вибрати оптимальне рішення автоматичного водяного пожежогасіння саме для Вашого об’єкту. Ми професійно і в найкоротші терміни виконаємо проектування, монтаж та пуско-налагодження, проведемо якісне технічне обслуговування, щоб забезпечити максимальну безпеку вашого об'єкту і майна, яке в ньому знаходиться.

Оформивши замовлення в нашій компанії, Ви можете бути впевнені в тому, що Ви отримаєте систему пожежогасіння за адекватною ціною в прийнятні терміни та високої якості від надійного партнера!

Ми підберемо для Вас найкращий варіант з урахуванням нормативних вимог та Вашого бюджету на встановлення та експлуатацію.

Звертайтеся до нас та отримайте найкращі рішення від одного з лідерів ринку!

Залиште свої контакти та отримайте унікальну пропозицію співпраці!
Натискаючи кнопку «надіслати», ви погоджуєтесь на обробку ваших персональних даних.
Також ми можемо надати Вам консультацію у чаті за допомогою мессенджера:
Telegram
Перевірка та відправка даних
...Відправляємо ваш запит...

Дякуємо!

Ваш запит відправлено!

Гарного дня! Бережіть себе та Україну!

Упс! Помилка відправлення!

Нажаль, ми не змогли відправити Ваш запит з технічних причин.

Зателефонуйте нам або напишіть електронного листа.