Антіфаєр
Save lives and dreams!
Зв'язатися
Замовити зворотній зв`язок
10 порад, як захиститися від пожежі
ПОДІЇ, НОВИНИ, ПУБЛІКАЦІЇ. Корисна інформація з питань протипожежного захисту.
Поради, щоб зменшити ризик зіткнутися з проблемами при виникненні пожежі.
Розрахунок вартості встановлення та обслуговування системи протипожежного захисту вашого об'єкту
Крок 1 з 3
Далі »
« Назад
Далі »
« Назад
Зачекайте, йде відправка даних!

10 порад, як захиститися від пожежі

Продумати та реалізувати заздалегідь пожежну безпеку свого будинку чи об'єкта нерухомості для ведення бізнесу, наприклад, офісного приміщення, складу чи магазину – дешевше та надійніше, ніж згодом підраховувати матеріальні збитки через виникнення пожежі.

Ми зібрали для вас найважливіші поради, щоб по можливості зменшити ризик зіткнутися з проблемами при виникненні пожежі. Ці поради допоможуть вам захистити своє життя, житло та майно від можливих руйнівних наслідків вогняного кошмару.

як захиститися від пожежі

1. Дотримуйтесь норм пожежної безпеки

Існують суворі норми та декларації пожежної безпеки, і це не просто забаганка контролюючих пожежних органів. Вони написані долями реальних людей, котрі постраждали від безжальних наслідків вогненної стихії.

Власникам бізнесу та господарям приватних домівок варто самим перевірити та проаналізувати всі аспекти пожежної безпеки своїх приміщень та стежити за дотриманням усіх норм. Особливо це актуально для заміських будинків у зв'язку з їхньою віддаленістю, тому що для приїзду пожежної бригади зазвичай потрібно більше часу, ніж у місті.

Найкраще заходи безпеки продумати ще на стадії роботи архітекторів. Хоча це зробити ніколи не буває пізно… доти, доки не сталося лихо.

Тому, якщо у вас вдома або в приміщенні ще не опрацьовано це питання, постарайтеся зараз подумати і подбати про системи пожежної безпеки для вашого бізнесу або будинку.

2. Встановіть пожежну сигналізацію

Пожежна сигналізація допоможе суттєво мінімізувати можливі втрати та уберегти себе від пожежі. Вона своєчасно може виявити його джерело за первинними ознаками: зростанням температури, появою диму або відкритим полум'ям.

Для реалізації на підприємствах приміщеннях зазвичай використовуються системи пожежної сигналізації, а квартирах, будинках чи невеликих приміщеннях зазвичай використовуються комплекти охоронно-пожежної сигналізації чи окремі автономні пожежні датчики (детектори).

Детектор диму чи тепла видасть пронизливий сигнал, якщо вловить первинну ознаку: поява диму чи приміщенні стане занадто жарко. Дуже важливо утримувати детектори диму в робочому стані – проводити регулярні перевірки та хоча б раз на рік міняти батареї.

Як спроектувати, змонтувати та обслуговувати системи пожежної сигналізації читайте на сайті

3. Купуйте вогнегасники

Виберіть тип вогнегасника за відповідними критеріями та купіть необхідну їх кількість.

Найбільш поширеними на сьогоднішній день є порошкові вогнегасники . Вони підійдуть для гасіння пожеж твердих речовин, газів, горючих рідин, електроустаткування.

Газові вогнегасники частіше застосовують під час пожеж, де не можна використовувати інші типи первинних засобів боротьби з пожежами.

Пінні вогнегасники застосовуються для гасіння легкозаймистих рідин на невеликій площі загоряння – бензин, нафтове паливо, ефір та для твердих горючих речовин – дерево, пластмаса, солома.

Як вибрати вогнегасник для різних класів пожеж? Це питання розкривається у "Правилах експлуатації вогнегасників", затверджених Наказом МВС України № 25 від 15.01.2018 року. Вони встановлюються вимоги до експлуатації вогнегасників, і в них зазначено обов'язкові кількісні норми знаходження вогнегасників на об'єктах.

4. Не залишайте джерела вогню без нагляду

Якщо у вас є камін, мангал або інше джерело відкритого вогню, обов'язково захістіть підлогу та встановіть спеціальну металеву решітку, що не дозволить випасти розжареному вугіллю. Не залишайте без нагляду джерела відкритого вогню, наприклад свічки, зберігайте сірники та запальнички в місцях, недоступних для дітей.

5. Не куріть у приміщеннях

Мало того, що куріння само по собі шкодить здоров'ю, воно стає ще більш небезпечним у приміщеннях. Не слід курити всередині будинку чи офісу. Ніколи не куріть у ліжку – безліч випадків, коли курець засинав із запаленою цигаркою і це призводило до трагічних наслідків!

6. Не залишайте гарячі прилади без нагляду

Ніколи не залишайте без нагляду увімкнену праску або інші гарячі прилади навіть на короткий час. Відразу після їх використання потрібно вимкнути та від'єднати від мережі.

7. Від'єднуйте електроприлади від мережі

Завжди відключайте від електричної мережі побутові прилади (наприклад, телевізор, пральну машинку, комп'ютерну техніку), якщо залишаєте приміщення надовго без нагляду (відпустка, відрядження тощо). Тим самим ви не тільки зменшите ризик займання, а й заощадите на рахунках за електрику.

8. Правильно зберігайте легкозаймисті матеріали

Легкозаймисті матеріали та предмети, особливо небезпечні рідини (паливо, мастило, фарби і т.і.), повинні знаходитися на безпечній відстані від джерел підвищеної температури або відкритого вогню, наприклад, кухонної плити або обігрівачів.

9. Не сушіть білизну на обігрівальних приладах

Не можна накривати обігрівачі, особливо спірального типу, навіть якщо вам потрібно терміново висушити одяг. Не можна їх накривати, тому що це може спровокувати їхнє перегрівання з подальшим займанням. Не слід також сушити білизну над увімкненою газовою плитою.

10. Правильно дійте під час пожежі

Навіть якщо ви подбали про пожежну безпеку у своєму приміщенні, пожежа може вас застати в іншому місці.

Тому слід знати, як діяти у разі виникнення пожежі.

 • Необхідно негайно викликати пожежну охорону телефоном "101". При цьому необхідно диспетчеру повідомити:
  • ваше ім'я та прізвище
  • точну адресу
  • об'єкт пожежі
 • Після приїзду слід зустріти пожежну охорону, щоб вона швидше зорієнтувалася на об'єкті.
 • Початкове горіння можна загасити водою, засипавши піском/землею або накривши товстою ковдрою.
 • Пам'ятайте, що не можна гасити водою електропроводку або електроприлади, що знаходяться під напругою. Це є небезпечним для життя.
 • Якщо ви не в змозі впоратися з вогнем, і пожежа посилюється, терміново залиште приміщення та подбайте про евакуацію решти людей.
 • Не можна ховатись у задимленій будівлі у будь-яких приміщеннях або місцях, які здаються безпечними, але не мають запасних виходів.

Завжди пам'ятайте, що пожежу легше попередити, ніж погасити, а маленький сірник чи іскра може обернутися великою бідою!

 

 

Бажаєте захистити свій бізнес чи будинок від пожеж

Залиште ваші дані та отримайте безкоштовну консультацію та найкращу пропозицію.

Отримати пропозицію
Залиште свої контакти та отримайте унікальну пропозицію співпраці!
Натискаючи кнопку «надіслати», ви погоджуєтесь на обробку ваших персональних даних.
Також ми можемо надати Вам консультацію у чаті за допомогою мессенджера:
Telegram
Перевірка та відправка даних
...Відправляємо ваш запит...

Дякуємо!

Ваш запит відправлено!

Гарного дня! Бережіть себе та Україну!

Упс! Помилка відправлення!

Нажаль, ми не змогли відправити Ваш запит з технічних причин.

Зателефонуйте нам або напишіть електронного листа.