Електропривод вогнезатримувальних клапанів Belimo BFN230-T
Опис та призначення
Принцип дії
При переміщенні заслінки клапана у нормальне робоче положення зводиться зворотна пружина.
У разі припинення подачі живлення енергія, запасена в пружині, повертає заслінку в охоронне положення. Привід не потребує кінцевих вимикачів та захищений від перевантажень. Термопереривник спрацьовує, якщо температура навколишнього повітря перевищує 72 °С. Змінні термопереривники також спрацьовують, якщо температура повітря в каналі перевищує 72 °С. Пристрої при спрацьовуванні викликають відключення електроживлення таким чином, що повторне увімкнення приводу без заміни термопереривача вже неможливо.
Кнопка на корпусі термопереривника дозволяє зробити тест функціонування клапана.
Блокування в охоронному положенні
Запатентований механізм блокування редуктора в «охоронному» положенні надійно утримує лопатку заслінки та у разі пожежі забезпечує максимальну безпеку.
Система сигналізації
Привід обладнаний двома фіксованими перемикачами для сигналізації кінцевих положень. Проміжне положення приводу вказує на механічний індикатор (стрілка).
Ручне керування
Можливе ручне керування клапаном, а також фіксування його у будь-якому положенні. Розблокування здійснюється або вручну шестигранним ключем із комплекту постачання, або автоматично при подачі живлення.
У комплект входить перехідник для встановлення на вал квадратного перерізу 12/10 мм.
| Параметр | Значення |
|---|---|
| Артикул | BFN230-T |
| Напруга живлення | AC/DC 230 В, 50/60 Гц |
| Діапазон номінальної напруги | 198 … 264 В AC |
| Розрахункова потужність | 10 ВА |
| Споживана потужність | 5 Вт |
| Кабель живлення/керування | 1 м, 2×0,75 мм² |
| Кабель перемикачів положення | 1 м, 6×0,75 мм² |
| Напрямок повороту | Вибирається стороною встановлення на клапан (L/R) |
| Час повороту (двигун) | 60 с |
| Час повернення (пружина) | 20 с при -10…+55 °C; <60 с при -30…-10 °C |
| Крутний момент (двигун) | 9 Н·м |
| Крутний момент (пружина) | 7 Н·м |
| Ступінь захисту | IP54 |
| Температура експлуатації | -30 … +55 °C |
| Температура зберігання | -40 … +55 °C |
| Вага | 1500 г |


