Антіфаєр
Save lives and dreams!
Зв'язатися
Замовити зворотній зв`язок
Що таке Система пожежного захисту
Ви запитуєте - ми відповідаємо на питання з пожежної безпеки
FAQ - Часті питання про системи протипожежного захисту для Ваших об'єктів
Розрахунок вартості встановлення та обслуговування системи протипожежного захисту вашого об'єкту
Крок 1 з 3
Далі »
« Назад
Далі »
« Назад
Зачекайте, йде відправка даних!

Що таке Система пожежного захисту

Що належить до системи пожежного захисту?

До системи пожежного захисту належить:

  • використання негорючих та важкогорючих речовин і матеріалів;
  • обмеження у використанні та відповідне зберігання горючих та вибухонебезпечних речовин та матеріалів;
  • ізоляція горючого і вибухонебезпечного середовища;
  • засоби запобігання розповсюдженню вогню за межами осередку пожежі;
  • використання будівельних конструкцій з регламентованими межами вогнестійкості і відповідних засобів пожежогасіння;
  • засоби колективного та індивідуального захисту, які забезпечують безпеку працюючих протягом усього часу дії небезпечних чинників пожежі.

Система пожежного захисту включає облаштування шляхів евакуації людей, систему протидимного захисту, засоби пожежної сигналізації та засоби повідомлення про пожежу, а також організацію пожежної охорони об'єктів.

Система пожежного захисту має передбачати механічні засоби, які мають зберігати свої функціональні якості протягом розрахункового часу, необхідного для гасіння пожежі (драбини, зовнішні пожежні драбини, аварійні виходи, захищені ліфти та ін.).

На кожний конкретний об'єкт та виробничий процес має бути розрахована нормативно-проектна документація, яка чітко регламентує необхідні засоби вибухопожежного захисту.

Що таке вогнестійкість будівель і споруд?

В умовах пожежі на будівельні конструкції, окрім статичних і динамічних навантажень, діють високі температури, внаслідок чого вони перегріваються, деформуються та руйнуються. Від правильного добору ступеня вогнестійкості основних будівельних конструкцій, залежить міцність і надійність будівель, яку звичайному експлуатаційному режимі, так і за умов пожежі.

Вогнестійкість—це здатність будівельних конструкцій зберігати свої робочі функції під дією високих температур за умов можливої пожежі.

До основних будівельних конструкцій належать зовнішні та внутрішні несучі стіни (перегородки), колони, балки, плити, настили і інші, що виконують загороджувальну, теплоізоляційну та несучу функції.

Для несучих конструкцій (зовнішні стіни, перекриття, балки, ферми, колони) вогнестійкість визначається тільки за втратою їх несучої здатності, що веде до їх обвалювання, прогину, а відтак і руйнування.

Загороджувальна здатність будівельних конструкцій характеризується наявністю утворення в самих конструкціях або стиках між ними, наскрізних отворів або тріщин, через які у сусідні приміщення проникають продукти горіння або полум'я.

Теплоізолююча функція полягає у здатності конструкцій до прогрівання. Вогнестійкість за теплоізолюючою здатністю визначається підвищенням температури у будь-якій точці не обігрітого боку поверхні більше як на 180 °С порівняно з температурою конструкції до нагріву.

Як визначається вогнестійкість будівельних конструкцій?

Характеристикою вогнестійкості будівельних конструкцій є межа вогнестійкості.

Межа вогнестійкості — це час, після якого будівельна конструкція втрачає свої несучі, загороджувальні або теплоізоляційні функції.

Втрата будівельною конструкцією несучості означає її обвалювання (руйнування), загороджувальної здатності — появу тріщин, а теплоізолюючої — прогрівання конструкції при пожежі до температури, за якої можливе самоспалахування речовин і матеріалів, що перебувають у сусідніх приміщеннях.

Межа вогнестійкості будівельних конструкцій встановлюється експериментальним або розрахунковим шляхом. Експериментальним шляхом будівельні конструкції у натуральну величину випробовуються на вертикальних або горизонтальних печах, що працюють на рідкому або газоподібному паливі. Вибір печі залежить від горизонтального чи вертикального положення конструкцій у будівлі.

Залиште свої контакти та отримайте унікальну пропозицію співпраці!
Натискаючи кнопку «надіслати», ви погоджуєтесь на обробку ваших персональних даних.
Також ми можемо надати Вам консультацію у чаті за допомогою мессенджера:
Telegram
Перевірка та відправка даних
...Відправляємо ваш запит...

Дякуємо!

Ваш запит відправлено!

Гарного дня! Бережіть себе та Україну!

Упс! Помилка відправлення!

Нажаль, ми не змогли відправити Ваш запит з технічних причин.

Зателефонуйте нам або напишіть електронного листа.