Сповіщувач пожежний ручний Меридіан СПР-А
Опис та призначення
Варіанти виконання:
Сповіщувачі виготовляються в різних варіантах: у металевому або пластиковому корпусі, у звичайному або вибухозахищеному виконанні. Їх найменування та позначення наведено в таблиці.
| Найменування | Позначення | Ступінь захисту | Корпус |
|---|---|---|---|
| Сповіщувач СПР-А | ФРДІ.425211.009 | IP40 | П (пластик) |
| Сповіщувач СПР-АВ | ФРДІ.425211.009-01 | IP40 | П (пластик) |
| Сповіщувач СПР-АМВ | ФРДІ.425211.010-01 | IP55 | М (метал) |
Примітка: У таблиці в найменуванні сповіщувачів прийняті наступні позначення:
С – сповіщувач, П – пожежний, Р – ручний, В – вибухозахищений.
У графі «Корпус» зазначено матеріал корпусу сповіщувача: П – пластмасовий, М – металевий.
Місця застосування сповіщувачів:
| Тип сповіщувача | Застосування |
|---|---|
| Ручні пожежні сповіщувачі СПР-А, СПР-АВ | для використання всередині приміщень |
| Ручні пожежні сповіщувачі СПР-АМВ | для зовнішнього встановлення |
Технічні характеристики:
| Параметри | Значення |
|---|---|
| Підключення до адресного шлейфу | 2-дротове |
| Індикація режиму роботи | Світлодіод на корпусі сповіщувача |
| Режими індикації | «Черговий»; «Пожежа» |
| Ступінь захисту оболонки | IP40; IP55 |
| Електроживлення | 12 В |
| Тип живлення | Імпульсний від шлейфу |
| Джерело живлення | Прилад ПУ-А1ПТ |
| Потужність у «черговому» режимі | 0,0012 Вт |
| Споживання струму при спрацюванні | 15 мА |
| Інерційність | 10 с |
| Макс. кількість сповіщувачів в одному шлейфі | 63 шт. |
| Захист від пилу | 1,3–0,05 мм |
| Напрацювання на відмову | 70 000 годин |
| Термін служби | не менше 8 років |
Габаритні розміри:
-
СПР-А, СПР-АВ: 90×93×48 мм; вага — 200 г
-
СПР-АМВ: 123×105×52 мм; вага — 800 г
Температурні режими експлуатації:
-
для СПР-А (АВ): від -10 °С до +55 °С
-
для СПР-АМВ: від -30 °С до +70 °С
Допустима вологість:
-
для СПР-А (АВ): до 93% при температурі +40 °С
-
для СПР-АМВ: до 93% при температурі +55 °С
Вплив вібраційних навантажень:
-
Частота: від 10 до 150 Гц
-
Амплітуда прискорення: 10 м/с² (1 g)
Режими роботи:
-
У адресному режимі – для роботи в складі системи адресної пожежної сигналізації «Фотон-А» (ФРДІ.425629.013), виготовленої за ТУ У 31.6-14312996-038:2006.
-
У безадресному режимі – для роботи в неадресних шлейфах з живленням (12 ± 2) В та реєстрацією сигналу про пожежу при збільшенні струму споживання до (15 ± 2) мА.
Режим (адресний або безадресний) встановлюється автоматично залежно від типу підключеного шлейфу.
Вибухозахист:
Вибухозахищені сповіщувачі СПР-АВ, СПР-АМВ відповідають вимогам:
-
ДСТУ EN 60079-0:2017
-
ДСТУ EN 60079-11:2016
-
Технічному регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання у потенційно вибухонебезпечних середовищах, затвердженого постановою КМУ від 28 грудня 2016 р. №1055.
Має маркування вибухозахисту: «II 2G Ex ib IIB T5 Gb»
Сповіщувачі можуть використовуватись у вибухонебезпечних зонах всередині та поза приміщеннями відповідно до:
-
розділу 4 НПАОП 40.1-1.32-01 «Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок»,
-
інших нормативних документів щодо експлуатації електрообладнання у вибухонебезпечних зонах.
Це вироби спеціального призначення.
Підключення через блок іскрозахисту:
Вибухозахищені сповіщувачі підключаються до систем пожежної сигналізації через блок іскрозахисту БІЗ ФРДІ.436531.001, який має маркування вибухозахисту:
«II (2)G [Ex ib Gb] IIB»
та іскробезпечні кола рівня захисту «ib» з наступними параметрами:
-
Uₒ = 15,8 В
-
Iₒ = 100 мА
-
Pₒ = 0,4 Вт
-
Lₒ = 1 мГн
-
Cₒ = 1 мкФ
Габаритні розміри:
-
СПР-А, СПР-АВ: 90×93×48 мм; вага — 200 г
-
СПР-АМВ: 123×105×52 мм; вага — 800 г
Температурні режими експлуатації:
-
для СПР-А (АВ): від -10 °С до +55 °С
-
для СПР-АМВ: від -30 °С до +70 °С
Допустима вологість:
-
для СПР-А (АВ): до 93% при температурі +40 °С
-
для СПР-АМВ: до 93% при температурі +55 °С
Вплив вібраційних навантажень:
-
Частота: від 10 до 150 Гц
-
Амплітуда прискорення: 10 м/с² (1 g)
Режими роботи:
-
У адресному режимі – для роботи в складі системи адресної пожежної сигналізації «Фотон-А» (ФРДІ.425629.013), виготовленої за ТУ У 31.6-14312996-038:2006.
-
У безадресному режимі – для роботи в неадресних шлейфах з живленням (12 ± 2) В та реєстрацією сигналу про пожежу при збільшенні струму споживання до (15 ± 2) мА.
Режим (адресний або безадресний) встановлюється автоматично залежно від типу підключеного шлейфу.
Вибухозахист:
Вибухозахищені сповіщувачі СПР-АВ, СПР-АМВ відповідають вимогам:
-
ДСТУ EN 60079-0:2017
-
ДСТУ EN 60079-11:2016
-
Технічному регламенту обладнання та захисних систем, призначених для використання у потенційно вибухонебезпечних середовищах, затвердженого постановою КМУ від 28 грудня 2016 р. №1055.
Має маркування вибухозахисту: «II 2G Ex ib IIB T5 Gb»
Сповіщувачі можуть використовуватись у вибухонебезпечних зонах всередині та поза приміщеннями відповідно до:
-
розділу 4 НПАОП 40.1-1.32-01 «Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок»,
-
інших нормативних документів щодо експлуатації електрообладнання у вибухонебезпечних зонах.
Це вироби спеціального призначення.
Підключення через блок іскрозахисту:
Вибухозахищені сповіщувачі підключаються до систем пожежної сигналізації через блок іскрозахисту БІЗ ФРДІ.436531.001, який має маркування вибухозахисту:
«II (2)G [Ex ib Gb] IIB»
та іскробезпечні кола рівня захисту «ib» з наступними параметрами:
-
Uₒ = 15,8 В
-
Iₒ = 100 мА
-
Pₒ = 0,4 Вт
-
Lₒ = 1 мГн
-
Cₒ = 1 мкФ


