Антіфаєр
Save lives and dreams!
Зв'язатися
Замовити зворотній зв`язок
ПОДІЇ, НОВИНИ, ПУБЛІКАЦІЇ
Предмет закупівлі для проектування систем пожежної сигналізації
Розрахунок вартості встановлення та обслуговування системи протипожежного захисту вашого об'єкту
Крок 1 з 3
Далі »
« Назад
Далі »
« Назад
Зачекайте, йде відправка даних!

Визначення предмету закупівлі для проектування систем пожежної сигналізації

Автор: ІВАН ПУСТОВІТ, консультант у сфері публічних закупівель, експерт із закупівель природного газу та електричної енергії. За матеріалами: Цифрове видавництво MCFR

Проектування систем пожежної сигналізації та систем пожежогасіння належить до робіт за визначенням, наведеним у Законі № 922. А у ДК 021:2015 знаходимо «послуги з інженерного проектування» за цифровим кодом 71320000-7. Як правильно визначати предмет закупівлі?

Так, проектування в будівництві за Законом № 922 належить до робіт, а не до послуг. Предмет закупівлі робіт визначають за об’єктом будівництва, а в дужках зазначають відповідно до показників другої — п’ятої цифр ДК 021:2015. За таким механізмом визначати предмет закупівлі робіт вимагає розділ III Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454.

А щоб остаточно запевнити, що наш висновок правильний, проаналізуймо ситуацію докладніше.

Чому проектування слід зараховувати до робіт

ДК 021:2015 складається з основного і додаткового словників. Про це свого часу нагадувало Мінекономрозвитку у листі від 07.02.2017 № 3302-06/3816-06.

Основний словник базується на системі кодів, що мають ієрархічну структуру і складаються з дев’яти цифр. Групи цифр, своєю чергою, відповідають найменуванню, що описує товари, роботи і послуги, які становлять предмет контракту.

Додатковий словник містить докладніший опис предмета контракту. Він базується на системі абетково-цифрових кодів, яким відповідає формулювання, що деталізує характер чи призначення товарів. Абетково-цифровий код складається з трьох рівнів:

  • перший — це літера, що позначає секцію;
  • другий — літера, що позначає групу;
  • третій — три цифри, що позначають підрозділ.

Остання цифра — контрольна.

Справді, за основним словником ДК 021:2015 Проектування зазначене як послуга. Однак за додатковим словником Проектування та будiвництвo мiстяться пiд одним абетково-цифровим кодом у секцiї I «Додаткові характеристики будiвництва/робіт» групи А «Характеристики будiвництва/робіт», а саме: IА01-9. З огляду на це, у будь-якому випадку предмет закупівлі для Проектування слід визначати як роботи, і вирішальним є об’єкт будiвництва.

Тобто замовник має додати очікувані вартості усіх робіт з Проектування систем пожежної сигналізації, і така загальна сума буде очікуваною вартістю предмета закупівлі за цим об’єктом будівництва.

У чому особливості

Предмет закупівлі для послуг з поточного ремонту визначають за кожною спорудою окремо згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затверджених наказом Мінрегіону від 04.06.2014 № 163.

ДСТУ, ДБН та ГБН — не класифікатори, у них немає кодів, які потрібно вибрати. Це правила, за якими можна зарахувати ремонтні роботи до поточного чи капітального ремонту. А найбільше запитань у замовників виникає якраз при визначенні предмета закупівлі робіт, що можуть належати до робіт чи послуг.

У визначенні робіт законодавці навели чіткий перелік їх складових — того, що саме можна вважати роботами. Наприклад, до робіт належить капітальний ремонт. Загалом чіткий розподіл між капітальним та поточним ремонтом зазначає ДСТУ Б. Д.1.1.-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», прийнятий наказом Мінрегіону від 05.07.2013 № 293 (далі — ДСТУ Б. Д.1.1.-1:2013). Також до робіт належить технічне переоснащення будинків, наприклад реставрація.

На Проектування, монтування, перевірку відповідності та підтримання експлуатаційної придатності систем протипожежного захисту поширюються вимоги ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту», затверджених наказом Мінрегіону від 13.11.2014 № 312 (далі — ДБН В.2.5-56:2014). Вимоги цих будівельних норм стосуються:

  • автоматичних систем пожежогасіння; автономних систем пожежогасіння локального;
  • систем пожежної сигналізації;
  • систем оповіщення про пожежу та управління евакуюванням; систем протидимного захисту;
  • систем централізованого пожежного спостерігання;
  • диспетчеризації систем протипожежного захисту.

До того ж надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення за переліком, що визначає КМУ, підлягає ліцензуванню (п. 13 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII).

Роботи протипожежного призначення

Перелік послуг і робіт протипожежного призначення, що підлягають ліцензуванню, КМУ затвердив постановою від 23.11.2016 № 852 (далі — Постанова № 852). Цією ж постановою КМУ урегулював й окремі питання ліцензування господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення. Зокрема, визначив, що роботи протипожежного призначення — це:

Отже, проектування, монтаж, впровадження та обслуговування пожежної сигналізації належить до робіт. Такий висновок випливає із положень ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту» та Постанови № 852.

Залиште свої контакти та отримайте унікальну пропозицію співпраці!
Натискаючи кнопку «надіслати», ви погоджуєтесь на обробку ваших персональних даних.
Також ми можемо надати Вам консультацію у чаті за допомогою мессенджера:
Telegram
Перевірка та відправка даних
...Відправляємо ваш запит...

Дякуємо!

Ваш запит відправлено!

Гарного дня! Бережіть себе та Україну!

Упс! Помилка відправлення!

Нажаль, ми не змогли відправити Ваш запит з технічних причин.

Зателефонуйте нам або напишіть електронного листа.