Антіфаєр
Save lives and dreams!
зв'язатися
Замовити зворотній зв'язок
...Зачекайте, йде відправка

Пожежна сигналізація для об'єктів будь-якого масштабу від надійного партнера!

Професійне проектування, монтаж, технічне обслуговування систем будь-якої складності!

Пожежна сигналізація - розробка і встановлення

Проектування і монтаж систем пожежної сигналізації

Пожежі найчастіше виникають через необережне поводження з джерелами вогню, несправностями в роботі електричних приладів, коротких замикань або через інші аварійні ситуації.

Своєчасне оповіщення про нештатну ситуацію дозволяє істотно знизити ризики істотних збитків або нанесення шкоди здоров'ю людей.

Уберегти від непередбачених ситуацій, істотно мінімізувати втрати допомагає система пожежної сигналізації, яка являє собою комплекс технічних засобів, призначених для своєчасного виявлення спалаху на об'єкті, що охороняється або території за первинними ознаками пожежі: поява диму, зростання температури або поява відкритого полум'я.

Система пожежної сигналізації

При інтеграції в єдиний комплекс системи протипожежного захисту та підключенні до інженерних систем будівлі, пожежна сигналізація забезпечує передачу сигналів для систем сповіщення та управління евакуацією, пожежогасіння та димовидалення, відключення систем припливної вентиляції і кондиціонування, технологічного обладнання, контролю доступу, направлення ліфтів на перший поверх.

Спрацьовування детектора диму пожежної сигналізації

Основні компоненти системи пожежної сигналізації

 • Центральний комп'ютер з встановленим програмним забезпеченням для централізованого управління пожежною сигналізацією;
 • Приймально-контрольні пожежні панелі для збору та обробки інформації;
 • Пожежні сповіщувачі - спеціальні прилади, які фіксують появу задимлення, відкритого полум'я або підвищення температури.
 • Блок живлення, що забезпечує безперебійну роботу системи, навіть в період відсутності електроживлення;

компоненти системи пожежної сигналізації

Послуги розробки пожежної сигналізації

Бренди, з якими ми працюємо:

Bosch пожежна сигналізація
Siemens пожежна сигналізація
Aritech пожежна сигналізація
Polon Alfa пожежна сигналізація
Honeywell пожежна сигналізація
Unipos пожежна сигналізація
GST пожежна сигналізація
Schrack пожежна сигналізація
Омега пожежна сигналізація
Тирас пожежна сигналізація
Варта пожежна сигналізація
Гамма пожежна сигналізація

Основні типи систем пожежної сигналізації

 • Аналогова (безадресна) - місце загоряння, визначається за номером пожежного шлейфу, в якому знаходяться декілька датчиків. Такі системи менш точні, тому монтаж пожежної сигналізації такого типу доречний в невеликих приміщеннях. Зате вартість даного типу систем – найнижча, а налаштування та налагодження їх роботи – найпростіша.
 • Адресна - сучасні системи, які точно вказують на місце загоряння. Незамінні для великих об'єктів, точні та надійні.

Аналогові системи пожежної сигналізації

Аналогова (безадресна) система пожежної сигналізації має радіальну структуру відгалуження шлейфів. Від контрольної панелі в різні боки йдуть кабелі пожежних шлейфів, які покривають окрему зону. Один шлейф включають до 30 датчиків, при спрацьовуванні одного з них контрольна панель відображає номер шлейфу, до якого приєднаний спрацював пожежний сповіщувач. Таким чином, безадресна система пожежної сигналізації дозволяє зафіксувати виникнення пожежі в певній зоні, але не дозволяє визначити конкретне приміщення.

Адресні системи пожежної сигналізації

Адресна система пожежної сигналізації відрізняється принципом прийняття сигналу про виникнення пожежі. На приймально-контрольний прилад передається значення контрольованого сповіщувачем параметра, який постійно відстежує стан навколишнього середовища в усіх приміщеннях будівлі і відстежує динаміку зміни зазначених параметрів. І вже на підставі цих даних приймає рішення не тільки про формування сигналу «Пожежа», але і сигналу «Попередження». Тобто адресна система пожежної сигналізації побудована на ухваленні рішення про тривогу не окремими пожежними датчиками, а приймально-контрольним обладнанням на основі динаміки зміни даних, що надходять з сповіщувачів.

Пожежні сповіщувачі / датчики

Пожежні датчики або сповіщувачі призначено для своєчасного виявлення на об'єкті пожежі за її первинними ознаками такими, як дим, висока температура або відкрите полум'я. Для встановлення пожежної сигналізації необхідно визначитися з вибором і монтажем пожежних датчиків. Вони є одним з головних елементів дданої захисної системи, тому що першими реагують на такі фактори, як дим, чадний газ, підвищення температури в приміщенні та поява полум'я.

Відповідно до функціональних особливостей за характером дії сповіщувачі поділяються на:

 • Детектори теплові - пожежні сповіщувачі, які спрацьовують при збільшенні температури в приміщенні
 • Детектори диму - пожежні датчики, які спрацьовують при появі диму на об'єкті
 • Детектори вогню - спрацьовують при появі появі відкритого вогню
 • Мультисенсорні датчики- реагують на кілька факторів.

компоненти системи пожежної сигналізації

Крім того, для більш ефективного функціонування системи пожежної сигналізації її важливим компонентом є ручний сповіщувач. Він являє собою невеликий блок з червоною кнопкою, розташованою під склом.

Ручні сповіщувачі пожежної сигналізації розміщується в легкодоступних місцях і дозволяють задіяти «людський фактор» в своєчасному виявленні загоряння. У разі пожежі, будь-яка людина, що знаходиться поруч, легко зможе повідомити про надзвичайну ситуацію, активувавши даний пристрій.

Більше інформації по проектуванню, розробці, монтажу та встановленню Систем пожежної сигналізації дивіться у розділі:
"ДБН В.2.5-56:2014 Системи пожежної сигналізації"

Загальні вимоги до систем протипожежної сигналізації

СПС повинні:

 1. виявляти ознаки пожежі на ранній стадії;
 2. передавати тривожні сповіщення до пристроїв передавання пожежної тривоги та поперед­ження про несправність;
 3. формувати сигнали управління для систем протипожежного захисту та іншого інженер­ного обладнання, що задіяне при пожежі;
 4. сигналізувати про виявлену несправність, яка може негативно впливати на нормальну роботу СПС.

При побудові, проектуванні, монтуванні, перевірці відповідності і технічному обслуговуванні систем пожежної сигналізації необхідно керуватися вимогами ДСТУ CEN/TS 54-14:2021 (CEN/TS 54-14:2018, IDT) та ДБН В.2.5-56:2014 СИСТЕМИ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ.

Системи пожежної сигналізації не повинні:

 1. підпадати під несприятливий вплив інших систем незалежно від того, з’єднані вони з ними чи ні;
 2. виходити з ладу (частково або повністю) через вплив на них вогню або явища, для виявлення якого вони призначені, до того, як вогонь чи це явище було виявлено.
 3. реагувати на інші явища, не пов’язані з виявленням пожежі.

Компоненти систем пожежної сигналізації повинні відповідати вимогам серії стандартів ДСТУ ЕN 54-1 - ДСТУ ЕN 54-5, ДСТУ ЕN 54-7, ДСТУ ЕN 54-10 - ДСТУ ЕN 54-14, ДСТУ ЕN 54-16 - ДСТУ ЕN 54-18, ДСТУ ЕN 54-20, ДСТУ ЕN 54-21, ДСТУ ЕN 54-24.

Під час проектування СПС з компонентів різних виробників необхідно враховувати сумісність роботи всіх компонентів, як визначається в ДСТУ рг ЕИ 54-13.

Розробка систем пожежної сигналізації

Для власників об'єктів дуже важливо, щоб встановлена система пожежної безпеки була надійною і дозволяла здійснювати максимально раннє виявлення загоряння, швидке сповіщення про надзвичайну ситуацію та було мінімум помилкових сигналів.

Тому в якості виконавця до питання пожежної сигналізації ми підходимо комплексно.

На стадії проектування обираємо не тільки найоптимальнішу, але економічно обґрунтовану систему. Для цього проводимо детальний огляд об'єкту, проводимо аналіз вихідної інформації, визначаємо всі ризики і ймовірні місця виникнення нештатних ситуацій, досліджуємо інші важливі параметри.

Наступним етапом є безпосередній монтаж системи і створення пусконалагоджувальних робіт, які проводяться нашими сертифікованими фахівцями на високому професійному рівні з наданням довгострокових гарантійних зобов'язань.  

Надалі, шляхом проведення гарантійного та післягарантійного обслуговування, ми підтримуємо роботу пожежної сигналізації в робочому стані, а при виникненні несправностей оперативно усуваємо проблему.

Установка пожежної сигналізації в Києві від надійного партнера!

Хотілося б відзначити, що максимальна ефективність  системи досягається в комплексі з іншими захисними системами.

Звертайтеся в компанію Антіфаєр, і наші фахівці проконсультують Вас та допоможуть обрати оптимальне рішення саме для Вашого бізнесу або будинку, професійно і в найкоротші терміни виконають проектування, монтаж та пуско-налагодження, забезпечать якісне технічне обслуговування, щоб гарантувати максимальну безпеку об'єкту, що охороняється.

Та можете бути впевнені, що встановлення пожежної сигналізації в Києві від Антіфаєр буде для Вас вигідною, а ціна доступною.

Компанія «Антіфаєр» - експерт з питань пожежної безпеки!

Звертайтеся до нас та отримаєте найкращі рішення від надійного партнера!

Потрібно встановити пожежну сигналізацію?

Залиште Ваші дані та отримаєте безкоштовну консультацію та найкращу пропозицію.

Натискаючи кнопку та відправляючи дані, Ви приймаєте умови угоди користувача