Статті та публікації з питань протипожежного захисту

«Антіфаєр» - на сторожі пожежної безпеки Ваших об'єктів!

Перекатка пожежних рукавів

Пожежний рукав - це пристрій, призначений для для подачі води, або іншої рідини до місця гасіння вогню. Його справність та цілісність - є запорукою безпеки майна та життя людей у випадку виникнення пожежі. Тому держава шляхом прийняття відповідного законодавства, забовязує перекочувати (перемотувати) пожежні рукави. Цю процедуру зобов’язані проводити всі об’єкти, що мають засоби пожежогасіння. Відповідно, всі громадські об’єкти, такі як кінотеатри, театри, торгові та бізнес центри зобов'язані перекочувати пожежні рукави.

Проведення перекатки пожежних рукавів

Перемотування пожежних рукавів з певною періодичністю проводиться для підтримки їх в робочому стані. Ця процедура допомагає виявити зовнішні дефекти, такі як розриви, тріщини, розрізи дрібних розмірів, та у разі їх наявності, своєчасно замінити пожежні рукави.
Дана процедура полягає в розмотуванні рукава на всю його довжину та візуальний огляд на предмет розгерметизації, та механічних пошкоджень та деформацій. Для продовження строку служби виробу, його перемотують на нове ребро.

Цей спектр робіт необхідно виконувати 2 рази на рік, оскільки зберігання рукавів в намотаному вигляді, неминуче, призводить до утворення деформацій та дрібних пошкоджень під час злежування.

Особливості процедури та послуга перекатки пожежних рукавів

Періодичність (перемотування) перекатки рукавів становить 2 рази на рік. Оскільки необхідно оцінювати справність та технічний стан водопровід, до котрого підключена протипожежної система, також двічі на рік - ці операції суміщаються і проводяться одночасно. 

Кожну процедуру перекатки необхідно відображати в журналі обліку, оскільки цей документ може перевірятися інспектором ДСНС. Якщо журнал не містить запису про проведення перекатки рукавів, навіть за фактичного проведення процедури, це є порушенням правил протипожежної безпеки і є підставою для накладання штрафу.

Процедура перемотування протипожежних рукавів може проводитись власником об’єкту, уповноваженими працівниками самого підприємства у власності, або користуванні котрого перебуває об’єкт або спеціалізованою компанією.


Компанія Антіфаєр надає послуги перевірки протипожежних систем, суміжного обладнання обладнання та перекатки пожежних рукавів. Звернення до професіоналів надасть вам впевненості в справному функціонуванні протипожежної системи та забезпечить безпроблемне проходження протипожежної інспекції.