Антіфаєр
Save lives and dreams!
Зв'язатися
Замовити зворотній зв`язок
Заходи пожежної безпеки в Україні
Корисна інформація з пожежної безпеки
Що входить в заходи з пожежної безпеки, відповідальність посадових осіб та документи до перевірки
Розрахунок вартості встановлення та обслуговування системи протипожежного захисту вашого об'єкту
Крок 1 з 3
Далі »
« Назад
Далі »
« Назад
Зачекайте, йде відправка даних!

Заходи пожежної безпеки в Україні

Згідно з нормами чинного законодавства пожежна безпека на підприємстві в Україні – невід'ємна складова організації робочого простору та процесів. її регламентують Правила пожежної безпеки в Україні, затверджені наказом МВС України від 30.12.2014  № 1417.

Вимоги пожежної безпеки зобов'язані виконувати всі суб'єкти господарської діяльності в Україні не залежно від приналежності та розміру статутного капіталу, обороту, кількості співробітників, форми власності, кодів ЗЕД, сфери роботи та інших аспектів.

Тому необхідно  регулярно проводити моніторинг нормативної бази, бути в курсі останніх змін та  коригувати організаційну роботу в даному питанні. 

При нестачі людських ресурсів для компаній досить розумним буде винесення деяких питань, пов'язаних з пожежною безпекою, на аутсорсинг. 

Тому для мінімізації ризиків від порушень вимог пожежної безпеки та захисту Ваших безцінних активів від можливих наслідків пожеж пропонуємо Вам скористатися послугами компанії "Антіфаєр", котра готова запропонувати передові рішення та системи протипожежного захисту для Вашого бізнесу.

Що входить в заходи з пожежної безпеки?

Пожежна безпека входить в комплекс заходів з охорони праці і включає широкий спектр заходів:

  • створення умов для безпечної праці,
  • захист від виникнення пожеж;
  • забезпечення технічними засобами та системами для сповіщення про пожежу, запобігання загорянь та гасіння пожеж і захисту від їх наслідків;
  • дотримання протипожежних вимог і норм законодавства та контроль за цим;
  • розробка та впровадження регламентів з евакуації і порятунку людей та майна (матеріальних цінностей), по гасінню пожеж;
  • навчання співробітників діям, що необхідні при виникненні пожеж.

Відповідальність за пожежну безпеку

Вимоги до пожежної безпеки неухильно повинні дотримуватися всі - від рядового  співробітника підприємства до його директора. При цьому організаційна складова  покладається на певних посадових осіб  і прописується в посадових інструкціях та положеннях з структурних підрозділів.

Зокрема, вказуються конкретні території, ділянки, зони, об'єкти, цілі будівлі і їх частини, поверхи, на яких відповідального співробітника повинне проводити такі організаційні роботи.

Відповідальні особи зобов'язуються розробити, впровадити і підтримувати в визначеному інструкцією та положенням на доручених їм об'єктах протипожежний режим та інструкції відповідно до вимог, викладених в нормативних актах.

Передбачено також створення підрозділу добровільної пожежної охорони та пожежно-рятувальної команди в його складі.

Склад режиму та інструкцій пожежної безпеки

Встановлений режим включає порядки з описом місць спеціального призначення та правила їх користування та утримання, наприклад:

  • евакуаційних шляхів
  • так званих «курилок»
  • місць складування продукції та сировини
  • стоянки транспорту
  • розробляються правила роботи з відкритим вогнем і ПММ
  • створюються графіки проходження інструктажів з пожежної безпеки
  • Розробка та впровадження порядку дій при виникненні пожежі

Також встановлюється порядок роботи та технічного обслуговування:

  • вентиляційного устаткування
  • засобів пожежогасіння та захисту від загорянь
  • нагрівальних приладів
  • електрообладнання

Повинен бути розроблений план евакуації, описано, як повинні відключатися електроустановки, що та в якій послідовності необхідно робити співробітникам.

Системи протипожежного захисту:

На ринку протипожежних систем велику кількість рішень, які забезпечуються установкою:

Системи протипожежного захисту дозволяють контролювати стан об'єктів та забезпечувати своєчасне виявлення джерела загоряння, його безпосереднє гасіння та безпечну евакуацію людей з будівлі.

Підготовка документів з пожежної безпеки до перевірки

Представники контролюючих органів, зокрема Державної служби надзвичайних ситуацій (ГСЧС), проводять пов'язані з охороною праці та пожежної безпеки перевірки на підприємствах, зокрема, що стосуються загрози здоров'ю та життю співробітників). Перед візитом контролерів бажано провести внутрішній аудит і переконатися, що:

  • всі технічні засоби, наприклад, пожежна сигналізація, система сповіщення, обладнання пожежогасіння, димовидалення та інші засоби систем протипожежного захисту, справні і функціонують в штатному режимі, та готові до використання,
  • проведені в повному обсязі і своєчасно інструктажі з правил безпеки,
  • в наявності і заповнені належним чином всі документи щодо забезпечення захисту від пожеж.

Документам слід приділити окрему увагу, так як цю складову інспектори перевіряють з особливою ретельністю.

Що перевіряють Представники ДСНС:

  • Внутрішні документи (наприклад, інструкції або накази), якими встановлено протипожежний режим на підприємстві. В ньому повинні бути прописані порядки та інструкції з всіх профілактичних заходів щодо того, як не допустити пожежу, і діям на випадок, якщо пожежа все-таки почалась.
  • Інструкції та накази про заходи пожежної безпеки. Накази, розпорядження та інші внутрішні документи, якими покладено відповідальність за пожежну безпеку на певних працівників. У наказах і посадових інструкціях повинні бути вказані ПІБ, посада, дата, з якої відповідальна особа приступає до таких обов'язків, і за який саме об'єкт, інженерні споруди і ділянки робіт, а також засоби протипожежної безпеки несе відповідальність.
  • Інструкції для співробітників служби охорони об'єкту. У такому документі, розрахованому на охоронців, вахтерів, сторожів, відображається, як і коли проводяться:
    • закриття приміщень;
    • обхід об'єктів і території;
    • протипожежні дії та дії в потенційно небезпечній або безпосередньою небезпечних ситуаціях, пов'язані з пожежами (задимлення, загорання, іскриста проводка або електроустановка, спрацьовування сигналізації, пожежа).
  • Документи про проведення навчання та інструктажів з пожежної безпеки співробітників і відповідальних осіб, внутрішні програми, положення, накази про проведення протипожежного навчання, журнали реєстрації інструктажів, журнали тематичної перевірки знань персоналу.
  • Схеми евакуації для об'єктів, на яких одночасно перебуває 100 і більше осіб: 50 осіб в одному приміщенні в одноповерхових будівлях або 25 на одному поверсі, якщо будівля має два і більше поверхи.
  • Декларацію відповідності вимогам нормативів з пожежної безпеки матеріально-технічної бази юрособи, якщо такий документ передбачено в зв'язку з особливостями господарської діяльності підприємства.
  • Інструкції для персоналу на випадок пожежної небезпеки з ефективної евакуації людей. 

Насправді, це лише документів для проходження перевірки ДСНС, і тільки цього  недостатньо. Кращий спосіб уникнути приписів щодо усунення недоліків з пожежної безпеки на підприємстві та відповідних штрафів –це проводити реальну  роботу щодо протипожежного захисту відповідно до вимог чинного законодавства.

Адже не дарма вважається, що правила пожежної безпеки та охорони праці написані кров'ю. На жаль, статистика ДСНС свідчить, що нехтування або недостатній контроль за виконанням цих правил призводить до трагедій.

Так, протягом останніх п'яти років в Україні виникло понад 352 000 пожеж, які завдали прямих збитків в розмірі більш ніж 6 млрд грн. В результаті загорянь загинули більше 11 000 чоловік, в тому числі 359 дітей, а травми отримали понад 7 000 осіб. (джерело - сайт Президента України)

Щоб не потрапити в звіт з сумною статистикою пожеж, необхідно неухильно дотримуватися протипожежних нормативів. А захистити Ваші активи від можливих наслідків пожеж Вам може допомогти компанія "Антіфаєр", котра готова запропонувати передові рішення і системи протипожежного захисту для Вашого бізнесу.

Залиште свої контакти та отримайте унікальну пропозицію співпраці!
Натискаючи кнопку «надіслати», ви погоджуєтесь на обробку ваших персональних даних.
Також ми можемо надати Вам консультацію у чаті за допомогою мессенджера:
Telegram
Перевірка та відправка даних
...Відправляємо ваш запит...

Дякуємо!

Ваш запит відправлено!

Гарного дня! Бережіть себе та Україну!

Упс! Помилка відправлення!

Нажаль, ми не змогли відправити Ваш запит з технічних причин.

Зателефонуйте нам або напишіть електронного листа.