Антіфаєр
Save lives and dreams!
Зв'язатися
Замовити зворотній зв`язок
Корисна інформація з пожежної безпеки
Замовити експертну оцінку проектної документації систем протипожежної безпеки за кращою ціною
Розрахунок вартості встановлення та обслуговування системи протипожежного захисту вашого об'єкту
Крок 1 з 3
Далі »
« Назад
Далі »
« Назад
Зачекайте, йде відправка даних!

Експертиза проекту пожежної сигналізації

Будівлі та споруди, в яких знаходяться люди (навчаються або працюють), можуть обладнуватися декількома системами захисту: протипожежною, охоронною, блискавкозахисною. Кожна з цих систем розробляється представниками компаній пыдрядників з урахуванням законодавчих та профільних вимог.

Фахівці цих компаній повинні мати необхідні ліцензії, сертифікати та достатній досвід у цій діяльності. Зазвичай проекти робляться індивідуально під кожну будівлю, виходячи з її реальних параметрів та характеристик.

Узгодження проекту пожежної сигналізації знадобиться при введенні нової будівлі чи споруди в експлуатацію, оскільки власник об’єкту зобов'язаний переконатися, що фахівці зробили свою роботу якісно та повноцінно.

Що таке проект пожежної сигналізації?

Проект пожежної сигналізації (ПС) – це комплекс документів, схем, планів, розрахунків, кошторисної документації щодо системи сигналізації, яка може бути також пов'язана з іншими системами: оповіщення про початок пожежі та евакуації, системами пожежогасіння, автоматизації та диспетчеризації.

Проектування системи пожежної сигналізації виконується, виходячи з:

  • Будівельно-архітектурних креслень (планів) будівлі;
  • Категорій приміщення з пожежної безпеки;
  • Площі та призначення приміщень;
  • Індивідуальних особливостей будівель та побажань замовника.

Сучасні проекти ПС виконуються, як правило, у програмі AutoCad. У результаті замовник отримує схеми та специфікації пожежної сигналізації, які потім реалізуються при монтажі системи ПС.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій (у народі іменована «Держнаглядом», більш відома як ДСНС) не є стороною узгодження проектів протипожежних систем, але її представники беруть участь у прийнятті нових будівель та споруд в експлуатацію (як нових, так і після капітального ремонту). Прийняття системи ПС в експлуатацію оформляється актами, форма яких затверджена Прикладною інструкцією про порядок прийняття в експлуатацію робіт протипожежного призначення, розроблену відповідно до ЗУ «Про пожежну безпеку», Б.01.012-2007 «Правила вогнезахисту», Б.07.007-2004 « Порядок проведення державної експертизи з пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації» та іншими нормативно-правовими актами.

Власник будівлі (замовник системи пожежної сигналізації) є однією з відповідальних сторін, який більше інших зацікавлений у якісному проектуванні, монтажі та подальшій експлуатації протипожежних систем, встановлених у його будівлі. Тому що, у разі заподіяння шкоди здоров’ю людей або псування матеріальних цінностей через пожежу, йому задаватимуться серйозні питання про неналежну організацію пожежної безпеки та роботу протипожежних систем.

Замовникам систем слід замовляти експертизу проекту пожежної сигналізації у ліцензованої компанії.

Процедура експертизи проекту пожежної сигналізації

Процес проведення експертизи є завершальним етапом розробки проектів.

В рамках законодавчих вимог замовник повинен переконатися у правильності, коректності та надійності проекту. Для цього він замовляє експертизу проекту пожежної безпеки у компанії, яка професійно займається цими питаннями. Це може бути одна з ліцензованих компаній на ринку з досвідом та гарною діловою репутацією.

Експертизу можуть проводити експертні організації незалежно від форми власності, як державні установи, так і недержавні організації та компанії, що відповідають критеріям, визначеним Мінрегіонбудом. Інформація з переліком експертних організацій, які відповідають критеріям, оприлюднюється на офіційному сайті зазначеного Міністерства.

Експертну оцінку проектної документації проекту пожежної безпеки не може проводити розробник проекту будівництва.

Приймальні роботи встановленої системи ПС оформляються актами з підписами членів комісії від замовника, ДСНС, компанії-розробника системи ПС та компанії, яка проводила експертизу проекту пожежної безпеки. Якщо спеціалісти експертної організації, що виконує експертизу проекту пожежної безпеки, знаходять недоліки у проекті, то виконавець (проектувальник) повинен враховувати зауваження (за погодженням їх із замовником) і внести відповідні правки в проектну документацію.

Коли відбувається узгодження проекту пожежної сигналізації?

Експертиза проекту пожежної системи повинна замовлятися після проектування і перед введенням в експлуатацію нових будівель і будівель, при зміні системи ПС, при капітальному переобладнанні/перебудові будівлі або споруди, а також може замовлятися за бажанням власника будівлі.

Замовити експертну оцінку проекту пожежної безпеки

Залиште Ваші дані та отримаєте безкоштовну консультацію та найкращу ціну на експертизу.

Отримати пропозицію

Дивіться інши матеріали за темою:

Залиште свої контакти та отримайте унікальну пропозицію співпраці!
Натискаючи кнопку «надіслати», ви погоджуєтесь на обробку ваших персональних даних.
Також ми можемо надати Вам консультацію у чаті за допомогою мессенджера:
Telegram
Перевірка та відправка даних
...Відправляємо ваш запит...

Дякуємо!

Ваш запит відправлено!

Гарного дня! Бережіть себе та Україну!

Упс! Помилка відправлення!

Нажаль, ми не змогли відправити Ваш запит з технічних причин.

Зателефонуйте нам або напишіть електронного листа.