Антіфаєр
Save lives and dreams!
Зв'язатися
Замовити зворотній зв`язок
Пожежна сигналізація
Пожежна сигналізація підприємств від надійного партнера!
Професійне проектування, монтаж та обслуговування систем будь-якої складності!
Розрахунок вартості встановлення та обслуговування системи протипожежного захисту вашого об'єкту
Крок 1 з 3
Далі »
« Назад
Далі »
« Назад
Зачекайте, йде відправка даних!

Пожежна сигналізація

Пожежі найчастіше виникають через необережне поводження з джерелами вогню, несправностями в роботі електричних приладів, коротких замикань або через інші аварійні ситуації.

Своєчасне оповіщення про нештатну ситуацію дозволяє істотно знизити ризики істотних збитків або нанесення шкоди здоров'ю людей.

Уберегти від непередбачених ситуацій, істотно мінімізувати втрати допомагає система пожежної сигналізації, яка являє собою комплекс технічних засобів, призначених для своєчасного виявлення спалаху на об'єкті, що охороняється або території за первинними ознаками пожежі: поява диму, зростання температури або поява відкритого полум'я.

Система пожежної сигналізації

При інтеграції в єдиний комплекс системи протипожежного захисту та підключенні до інженерних систем будівлі, пожежна сигналізація забезпечує передачу сигналів для систем сповіщення та управління евакуацією, пожежогасіння та димовидалення, відключення систем припливної вентиляції і кондиціонування, технологічного обладнання, контролю доступу, направлення ліфтів на перший поверх.

Розробка систем пожежної сигналізації

Для власників об'єктів дуже важливо, щоб встановлена система пожежної безпеки була надійною і дозволяла здійснювати максимально раннє виявлення загоряння, швидке сповіщення про надзвичайну ситуацію та було мінімум помилкових сигналів.

Тому в якості виконавця до питання пожежної сигналізації ми підходимо комплексно.

Проектування пожежної сигналізації

На стадії проектування обираємо не тільки найоптимальнішу, але економічно обґрунтовану систему. Для цього проводимо детальний огляд об'єкту, проводимо аналіз вихідної інформації, визначаємо всі ризики і ймовірні місця виникнення нештатних ситуацій, досліджуємо інші важливі параметри.

Монтаж та встановлення

Наступним етапом є безпосередній монтаж системи та встановлення всіх її елементів, налаштування обладнання і виконання пусконалагоджувальних робіт, які проводяться нашими сертифікованими фахівцями на високому професійному рівні з наданням довгострокових гарантійних зобов'язань.  

Технічне обслуговування

Надалі, шляхом проведення гарантійного та післягарантійного обслуговування, ми підтримуємо роботу пожежної сигналізації в робочому стані, а при виникненні несправностей оперативно усуваємо проблему.

Пожежна сигналізація для бізнесу (підприємств)

Пожежна сигналізація на підприємствах являє собою комплекс технічних засобів для своєчасного виявлення вогню та оповіщення про його місце займання.

Нормативні документи з правил протипожежної безпеки України пред'являють суворі вимоги до пожежної сигналізації на підприємствах різних форм власності. У разі недотримання цих норм на власників приміщень чи об’єктів та відповідальних осіб чекають серйозні проблеми у вигляді штрафів.

Спрацьовування детектора диму пожежної сигналізації

Базові функції пожежної системи дозволяють:

 • швидко виявити місце виникнення надзвичайної події на об'єкті та передати попередження про поширення вогню в чергову службу;
 • дистанційно активувати автоматичні засоби пожежогасіння;
 • забезпечити роботу систем контролю доступом для швидкої та ефективної евакуації людей з охоплених вогнем будівель або споруд;
 • передати інформацію про пожежу на додаткові вузли диспетчерського управління.

Основні компоненти системи пожежної сигналізації

 • Центральний комп'ютер з встановленим програмним забезпеченням для централізованого управління пожежною сигналізацією;
 • Приймально-контрольні пожежні панелі для збору та обробки інформації;
 • Пожежні сповіщувачі - спеціальні прилади, які фіксують появу задимлення, відкритого полум'я або підвищення температури.
 • Блок живлення, що забезпечує безперебійну роботу системи, навіть в період відсутності електроживлення;

компоненти системи пожежної сигналізації

Послуги з встановлення пожежної сигналізації можуть включати:

 • Розробку проекту пожежної сигналізації
 • Монтаж системи пожежної сигналізації або окремих її елементів
 • Технічне обслуговування
 • Налаштування системи
 • Диагностика системи та пошук несправностей
 • Ремонт пожежних сповіщувачів та іншого обладнання
 • Консалтинг з питань пожежної безпеки

Встановлюємо надійне обладнання пожежної сигналізації від відомих брендів:

Bosch
Siemens
Aritech
Polon Alfa
Honeywell
Unipos
GST
Schrack
Омега
Тирас
Варта
Гамма

Основні типи СПС

 • Аналогова (безадресна) - місце загоряння, визначається за номером пожежного шлейфу, в якому знаходяться декілька датчиків. Такі системи менш точні, тому монтаж пожежної сигналізації такого типу доречний в невеликих приміщеннях. Зате вартість даного типу систем – найнижча, а налаштування та налагодження їх роботи – найпростіша.
 • Адресна - сучасні системи, які точно вказують на місце загоряння. Незамінні для великих об'єктів, точні та надійні.

Аналогові системи

Аналогова (безадресна) система пожежної сигналізації має радіальну структуру відгалуження шлейфів. Від контрольної панелі в різні боки йдуть кабелі пожежних шлейфів, які покривають окрему зону. Один шлейф включають до 30 датчиків, при спрацьовуванні одного з них контрольна панель відображає номер шлейфу, до якого приєднаний спрацював пожежний сповіщувач. Таким чином, безадресна система пожежної сигналізації дозволяє зафіксувати виникнення пожежі в певній зоні, але не дозволяє визначити конкретне приміщення.

Адресні системи

Адресна система пожежної сигналізації відрізняється принципом прийняття сигналу про виникнення пожежі. На приймально-контрольний прилад передається значення контрольованого сповіщувачем параметра, який постійно відстежує стан навколишнього середовища в усіх приміщеннях будівлі і відстежує динаміку зміни зазначених параметрів. І вже на підставі цих даних приймає рішення не тільки про формування сигналу «Пожежа», але і сигналу «Попередження». Тобто адресна система пожежної сигналізації побудована на ухваленні рішення про тривогу не окремими пожежними датчиками, а приймально-контрольним обладнанням на основі динаміки зміни даних, що надходять з сповіщувачів.

Установка пожежних сповіщувачів / датчиків диму та тепла

Установка пожежних сповіщувачів або, як їх ще називають, датчиків чи детекторів, призначено для своєчасного виявлення на об'єкті пожежі за її первинними ознаками такими, як дим, висока температура або відкрите полум'я. Для встановлення пожежної сигналізації необхідно визначитися з вибором і монтажем пожежних датчиків. Вони є одним з головних елементів даної захисної системи, тому що першими реагують на такі фактори, як дим, чадний газ, підвищення температури в приміщенні та поява полум'я.

Відповідно до функціональних особливостей за характером дії сповіщувачі поділяються на:

 • Детектори теплові - пожежні сповіщувачі, які спрацьовують при збільшенні температури в приміщенні
 • Детектори диму - пожежні датчики, які спрацьовують при появі диму на об'єкті
 • Детектори вогню - спрацьовують при появі відкритого вогню
 • Мультисенсорні датчики- реагують на кілька факторів.

компоненти системи пожежної сигналізації

Крім того, для більш ефективного функціонування системи пожежної сигналізації її важливим компонентом є ручний сповіщувач. Він являє собою невеликий блок з червоною кнопкою, розташованою під склом.

Ручні сповіщувачі пожежної сигналізації розміщується в легкодоступних місцях і дозволяють задіяти «людський фактор» в своєчасному виявленні загоряння. У разі пожежі, будь-яка людина, що знаходиться поруч, легко зможе повідомити про надзвичайну ситуацію, активувавши даний пристрій.

Загальні вимоги до систем

Пожежна сигналізація повинна:

 1. виявляти ознаки пожежі на ранній стадії;
 2. передавати тривожні сповіщення до пристроїв передавання пожежної тривоги та поперед­ження про несправність;
 3. формувати сигнали управління для систем протипожежного захисту та іншого інженер­ного обладнання, що задіяне при пожежі;
 4. сигналізувати про виявлену несправність, яка може негативно впливати на нормальну роботу СПС.

При побудові, проектуванні, монтуванні, перевірці відповідності і технічному обслуговуванні систем пожежної сигналізації необхідно керуватися вимогами ДСТУ CEN/TS 54-14:2021 (CEN/TS 54-14:2018, IDT) та ДБН В.2.5-56:2014 СИСТЕМИ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ.

Пожежна сигналізація не повинна:

 1. підпадати під несприятливий вплив інших систем незалежно від того, з’єднані вони з ними чи ні;
 2. виходити з ладу (частково або повністю) через вплив на них вогню або явища, для виявлення якого вони призначені, до того, як вогонь чи це явище було виявлено.
 3. реагувати на інші явища, не пов’язані з виявленням пожежі.

Компоненти систем пожежної сигналізації повинні відповідати вимогам серії стандартів ДСТУ ЕN 54-1 - ДСТУ ЕN 54-5, ДСТУ ЕN 54-7, ДСТУ ЕN 54-10 - ДСТУ ЕN 54-14, ДСТУ ЕN 54-16 - ДСТУ ЕN 54-18, ДСТУ ЕN 54-20, ДСТУ ЕN 54-21, ДСТУ ЕN 54-24.

Під час проектування СПС з компонентів різних виробників необхідно враховувати сумісність роботи всіх компонентів, як визначається в ДСТУ ЕN 54-13.

Установка пожежної сигналізації в Києві від надійного партнера!

Хотілося б відзначити, що максимальна ефективність системи досягається в комплексі з іншими захисними системами.

Звертайтеся в компанію Антіфаєр, і наші фахівці проконсультують Вас та допоможуть обрати оптимальне рішення саме для Вашого бізнесу або будинку, професійно і в найкоротші терміни виконають проектування, монтаж та пуско-налагодження, забезпечать якісне технічне обслуговування, щоб гарантувати максимальну безпеку об'єкту, що охороняється.

Та можете бути впевнені, що встановлення пожежної сигналізації в Києві від Антіфаєр буде для Вас вигідною, а ціна доступною.

Компанія «Антіфаєр» - експерт з питань пожежної безпеки!

Звертайтеся до нас та отримаєте найкращі рішення від надійного партнера!

Дивіться інши матеріали за темою:

Залиште свої контакти та отримайте унікальну пропозицію співпраці!
Натискаючи кнопку «надіслати», ви погоджуєтесь на обробку ваших персональних даних.
Також ми можемо надати Вам консультацію у чаті за допомогою мессенджера:
Telegram
Перевірка та відправка даних
...Відправляємо ваш запит...

Дякуємо!

Ваш запит відправлено!

Гарного дня! Бережіть себе та Україну!

Упс! Помилка відправлення!

CRM не відповідає на запит.

Зателефонуйте, будь ласка: +38(050)7-44-33-66